Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Edwin Benne nowym szkoleniowcem Holendrów

Edwin Benne nowym szkoleniowcem Holendrów

fot. archiwum

Edwin Benne, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie, został dziś wybrany nowym trenerem reprezentacji Holandii. Na stanowisku zastąpił Petera Blange, z którym holenderska federacja rozstała się po pięciu latach współpracy.

Przypomnijmy, że Blange został zwolniony z funkcji szkoleniowca w styczniu tego roku. Po niespełna trzech miesiącach wakatu na stanowisku selekcjonera holenderskiej kadry tamtejszy związek piłki siatkowej zdecydował się na podpisanie umowy z Benne, który wspólnie z Blange reprezentował barwy Holandii na igrzyskach w Seulu oraz w Barcelonie. Szczegóły kontraktu oraz cele nie są na razie znane, zostaną ujawnione na oficjalnej konferencji w Rotterdamie.
Holendrzy w tym roku wezmą udział w rozgrywkach Ligi Europejskiej, jednakże głównym celem, jaki zostanie postawiony nowemu szkoleniowcowi, zapewne będzie awans na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, jako że tamtejsza federacja zajmuje się obecnie opracowaniem długoterminowego planu rozwoju holenderskiej siatkówki.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved