Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Siatkarze Błękitnych Ropczyce utrzymali się w II lidze

Siatkarze Błękitnych Ropczyce utrzymali się w II lidze

Błękitni Ropczyce po raz trzeci w meczach play-out zwyciężyli Wawel AGH Kraków i zajęli 8. miejsce w grupie czwartej II ligi mężczyzn. Tym samym zespół z Ropczyc pozostanie w II lidze, a Wawel o utrzymanie będzie musiał jeszcze walczyć w barażach.

Piąty raz grali w sezonie 2010/11 siatkarze obu zespołów. Trzeci raz były to mecze w play-out. Zespół z Ropczyc wygrał wszystkie pięć pojedynków.

Trzecie spotkanie play-out było ciekawym, emocjonującym i zaciętym meczem. Pierwsze dwa sety rozstrzygnęli na swoją korzyść gospodarze, którzy lepiej od gości radzili sobie w ich końcówkach. Błękitni w ostatnich fragmentach dwóch pierwszych setów popełniali błędy własne, zwłaszcza w przyjęciu. To decydowało o ich wygranej przez „wojskowych".

W połowie drugiego seta na placu gry w ropczyckim zespole pojawili się rozgrywający Mateusz Sroka i atakujący Wojciech Rusin. Gra Błękitnych stała się lepsza. Gospodarze dowodzeni przez trenera Jacka Litwina w trzecim starciu prowadzili 6:5. Wtedy na boisko wszedł przyjmujący teamu z Ropczyc, jego grający szkoleniowiec Michał Betleja. Wejścia Rusina, Mateusza Sroki i Betleji sprawiły, że zespół z Ropczyc zaczął grać z rozmachem, pewnie wygrywając trzecią partię.

Czwarte starcie to znów zacięta walka, zakończona wygraną na przewagi drużyny z Podkarpacia. Tie-break to również nieustępliwa postawa obu zespołów. Mecz zakończył się po skutecznym bloku grającego szkoleniowca drużyny z Ropczyc. O zwycięstwie Błękitnych, zadecydowało ich większe ogranie na drugoligowych parkietach.

To był niesamowity mecz. Spotkanie bardzo wyrównane. Zwyciężyliśmy z Wawelem, bo graliśmy już mecze w drugoligowym play-out. Doświadczenie z pojedynków play-out sprzed roku z STS Skarżysko-Kamienna zaprocentowało w Krakowie. Szkoda tylko, że nie wszyscy w ekipie gospodarzy wytrzymali mecz nerwowo. Nie mogłem się w czasie spotkania doprosić o wodę do picia u trenera Wawelu, Jacka Litwina – mówił po zakończonym pojedynku Michał Betleja, trener przyjezdnych.

WKS Wawel AGH Kraków – KS Błękitni Ropczyce 2:3
(28:26, 31:29, 16:25, 27:29, 13:15)

Wawel AGH: Janas, Munik, Cul, Kowalski, Siemiński, Kowalewski, Matyja (libero) oraz Samborski, Ścisłowicz, Błoński
Błękitni: Marcin Sroka, Gontarz, Kochan, Róg, Godek, Pieniążek, Marć (libero) oraz Mateusz Sroka, Rusin, Betlej