Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Samuel Tuia: Chcę pokazać, że nie był to mój przypadkowy występ

Samuel Tuia: Chcę pokazać, że nie był to mój przypadkowy występ

fot. archiwum

- Nie wiem jak wyrazić po polsku to co czuję. To jest coś niesamowitego - mówił po wygranym przez AZS UWM Olsztyn 3:2 meczu z Fartem Kielce, Samuel Tuia. W rywalizacji play-out PlusLigi, olsztynianie remisują z drużyną z Kielc 1:1.

Duży udział w zwycięstwie siatkarzy z Olsztyna miał Samuel Tuia, który zdobył w sobotnim meczu aż 22 punkty. – Jestem przeszczęśliwy. Pracowaliśmy na to bardzo ciężko przez ostatni tydzień. Bardzo chcieliśmy poczuć smak zwycięstwa. Kibice z pewnością też. Widzę teraz ich twarze radosne i uśmiechnięte. To jest bardzo pozytywne! – cieszy się Tuia. – Musimy teraz utrzymać ten poziom gry w kolejnych spotkaniach z Fartem Kielce. Zagraliśmy jedno dobre spotkanie, trzeba tak grać do końca play-off.

Zwycięstwo z Fartem wyraźnie podbudowało morale w olsztyńskiej drużynie. – Potrzebujemy teraz wszystkich naszych zawodników, bo każdy z nas wnosi bardzo wiele do zespołu i do naszej gry. Zmierzamy w dobrym kierunku. Teraz musimy wygrać kolejne dwa mecze i będzie super – dodaje z uśmiechem na ustach siatkarz Indykpolu.

W opinii wielu obserwatorów, zawodnik AZS UWM Olsztyn rozegrał w ten weekend swój najlepszy mecz w PlusLidze. – Działacze powinni oglądać mnie takiego za każdym razem. Niestety, w czasie tego sezonu wielokrotnie zawodziłem. Chcę jednak wszystkim pokazać, że nie był to mój przypadkowy występ. Kibice również muszą zobaczyć mnie w dobrej formie, bo jest to mój pierwszy sezon poza krajem. Chcę zaprezentować mój prawdziwy poziom. Po słabych meczach jestem bardzo smutny. Wracam do domu i wiem, że zawiodłem. Niemniej jednak nasi kibice pozwalają mi grać coraz lepiej. Chcę pomóc mojemu klubowi pozostać w PlusLidze – deklaruje Samuel Tuia. – Jak najszybciej musimy się koncentrować na najbliższym spotkaniu – nie na przeszłości i dalekiej przyszłości – wtedy powinno być dobrze.źródło: azsuwmolsztyn.com.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved