Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Bielszczanki przełamały złą passę

PlusLiga Kobiet: Bielszczanki przełamały złą passę

Mistrzynie Polski przełamały w końcu złą passę. Po pięciu meczach bez zwycięstwa podopieczne Mariusza Wiktorowicza schodzą z parkietu zwycięskie. Na własnym boisku bielszczanki w trzech setach pokonały akademiczki z Białegostoku.

Gospodynie rozpoczęły spotkanie 16. kolejki z ogromnym animuszem i już po kilku akcjach prowadziły 4:0, a szkoleniowiec białostoczanek Wiesław Czaja poprosił o przerwę. Wprawdzie przyjezdne szybko złapały rytm, ale nie wpłynęło to znacząco na wynik. Po dwóch skutecznych blokach na Daianie Muresan BKS Aluprof dysponował bowiem również czteropunktową zaliczką (13:9). Tylko chwilowo zespół z Białegostoku zmniejszył dystans, gdyż po asie serwisowym Bereniki Okuniewskiej ponownie różnica punktowa wynosiła cztery „oczka" na korzyść gospodyń (19:15). I w takim korzystnym rytmie dla bialskich siatkarek – pomimo kilku pomyłek i po efektownej, długiej wymianie – zakończył się premierowy set.

Wyrównany przebieg miało otwarcie partii drugiej. Jako pierwsze, nieznacznie na dwa punkty, odskoczyły mistrzynie Polski. Odczytanie intencji rozgrywającej i zatrzymanie Rosjanki Anny Klimakovej dało miejscowym prowadzenie 6:4. W kilku kolejnych akcjach białostoczanki potwierdziły jednak, iż nad Białą zamierzają poprawić swój dorobek, wyprowadzając wynik na 10:9 na swoją korzyść. Druga przerwa techniczna w tej odsłonie nastąpiła już przy nieznacznie lepszej sytuacji ekipy BKS Aluprof (16:14), a przy stanie 20:18 dla miejscowych szkoleniowiec akademiczek poprosił o czas. Błędy w szeregach przyjezdnych nie pozwoliły im ostatecznie na odwrócenie losów tej odsłony.

Zacięta walka trwała również od startu kolejnego seta, obie drużyny notowały wówczas wysoką skuteczność w elemencie ataku. Stąd często na tablicy wyników pojawiał się remis – 4:4, 8:8. Gdy zanosiło się na kontynuację gry wedle takiego schematu bialski zespół zdobył cztery punkty w serii (12:8), przełamując silny opór rywalek. Był to jednocześnie moment przełomowy do odniesienia trzysetowego zwycięstwa. Mistrzynie kraju pokazały jeszcze kilka efektownych bloków i w dobrym stylu zapewniły sobie końcowy triumf.

Oba zespoły grały w tym spotkaniu pod presją i lepiej sobie z nią poradziły zawodniczki Aluprofu – analizował na łamach gazety.pl trener Czaja.Niestety, popełniliśmy za dużo błędów, słaba była skuteczność w ataku, a ponadto nie zostały zrealizowane założenia i to złożyło się na naszą porażkę.

MVP spotkania wybrano Gabrielę Wojtowicz.

BKS Bielsko-Biała – AZS Białystok 3:0
(25:22, 25:21, 25:17)

BKS Bielsko-Biała: Ciaszkiewicz, Wojtowicz, Frąckowiak, Okuniewska, Studzienna, Skorupa, Sawicka (libero) oraz Waligóra, Podolec i Kaczmar
AZS Białystok: Godos, Kuczyńska, Kruk, Jack, Klimakova, Muresan, Saad (libero) oraz Martin, Cabajewska, Właszczuk i Thompson