Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Po 16. kolejce w Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki

Po 16. kolejce w Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 19.03.2011 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się 16. kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W Ekstraklasie, I i II lidze mężczyzn, poza jednym pojedynkiem, zakończyła się pierwsza runda play-off. Ponieważ większość spotkań rozgrywana była w formie dwumeczów, to w końcówkach sporo było matematyki i liczenia małych punktów.

W Ekstraklasie kobiet kolejne sensacyjne zwycięstwo odniosła drużyna Dream Team, tym razem nad Acero (3:0). Zespół prowadzony przez Bogusława Justa coraz lepiej prezentuje się w końcówce sezonu i jeżeli do końca utrzyma tak wysoką formę, to ma realne szanse na zdobycie medalu. W meczu na szczycie TKKF Dzikusy I pokonał Cehini (3:0) i przed ostatnią kolejką II rundy rozgrywek został ich liderem. W grupie drużyn walczących o utrzymanie niezwykle zacięty mecz stoczyły drużyny Jutrzenki Bychlew i Juniora Piątkowisko (3:2). Dodatkowe emocje wzbudzał fakt, że były to nieoficjalne derby powiatu pabianickiego.

W Ekstraklasie mężczyzn TKKF Dzikusy gładko pokonał Fundację Jaś i Małgosia Team (3:0), co oznacza, że za tydzień będziemy oglądali trzeci mecz tych zespołów, bezpośrednio decydujący o awansie do finału ligi. Na zwycięzcę oczekiwać będzie drużyna Piazza Cafe, która po raz drugi pokonała Fantom (3:1).Niezwykle ciekawie zakończyła się rywalizacja Lozametu i Iskry walczących o utrzymanie. Każda z tych drużyn miała na koncie po jednym zwycięstwie 3:2, a ponieważ był to dwumecz, o wygranej decydował stosunek zdobytych i straconych punktów. O zaledwie dwa małe punkty lepszy okazał się zespół Iskry, który ostatecznie będzie walczył o piąte, gwarantujące utrzymanie się w ekstraklasie, miejsce.

Sensacyjnie zakończyła się rywalizacja pomiędzy zajmującym po rundzie zasadniczej piąte miejsce Bejłoczem, a ostatnią w tabeli drużyną Cyrańscy Team, która zgromadziła w zasadniczej fazie zaledwie 3 punkty i była „pewniakiem" do spadku. Niespodziewanie Cyrańscy Team wygrali oba spotkania play-off (3:1 i 3:0) i przedłużyli swoje szanse na utrzymanie się w najwyższej lidze.

W I lidze mężczyzn aż w dwóch spotkaniach o awansie zadecydowały małe punkty. Różnicą ośmiu oczek do finału awansowała drużyna Venta PAO po zwycięstwie w dwumeczu ze Sborną. Taką samą różnicą punktową do walki o piąte miejsce zakwalifikował się Uniwersytet Medyczny po zwycięstwie nad Popularnymi.

Lider rundy zasadniczej Sokół I Rzgów po raz drugi pokonał PGE S.A. (3:0) i pewnie awansował do finału I ligi.

W II lidze faza play-off pozwoliła dwóm zespołom poprawić swoje miejsca w klasyfikacji. Wprawdzie drużyna Volley Team przegrała swój mecz z Energeo (1:3), ale lepszy stosunek małych punktów w dwumeczu dał tej drużynie szansę walki o bezpośredni awans do I ligi. W drugim pojedynku zwycięstwo SWSPiZ nad Easy (3:1) daje tej drużynie szansę walki o bezpieczne piąte miejsce, gwarantujące utrzymanie się w II lidze

W III lidze niespodziewanie punkt straciła drużyna Sokół II Rzgów w meczu z LKS Słowik (3:2). Z dużym prawdopodobieństwem oznacza to, że tylko zwycięstwo za trzy punkty z obecnym liderem Czarnymi umożliwiłoby bezpośredni awans do II ligi.

Wyniki XVI kolejki

Ekstraklasa kobiet

Acero Lamia – Dream Team 0:3
Junior – Jutrzenka 2:3
Cehini – Dzikusy I 0:3
Dzikusy II – Tsunami 2:3
Energia – Wyborowe 1:3

Ekstraklasa mężczyzn

Dzikusy – Jaś i Małgosia 2:3
Piazza Cafe – Fantom 3:2
Bejłocz – Cyrańscy Team 1:3
Iskra – Lozamet 2:3

I liga mężczyzn

Popularni – Uniw. Med. 1:3
Sokół I – PGE S.A. 3:0
PKO Bankowy – Piwożłopy 3:0
Venta PAO – Sborna 1:3

II liga mężczyzn

Energeo – Volley Team 3:1
AMC – Brukland 3:0
Itaka Film – Izba Celna 2:3
Easy – SWSPiZ 1:3

III liga mężczyzn

ElmaRK – Delecta 3:2
Pickup Diablo – Soma Club 3:1
Czarni – ZWiK 3:1
ŁKS Głuchych – Dell 3:1
LKS Słowik – Sokół II 2:3
Warecka – Frontica 3:1

 

 

źródło: siatka-lodzkie.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved