Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Bzura Ozorków wygrywa i przedłuża rywalizację

II liga M: Bzura Ozorków wygrywa i przedłuża rywalizację

fot. archiwum

Trzeci mecz w rywalizacji KPS-u z Bzurą przyniósł zwycięstwo gospodarzom 3:0. Tym samym walka o awans do drugiego etapu rundy play-off przedłużyła się przynajmniej o jedno spotkanie, gdyż siedlczanie prowadzą 2:1 w rywalizacji do trzech wygranych.

Początek meczu zapowiadał się bardzo obiecująco. KPS wypracował sobie 5 oczek przewagi i emanował niezwykłą energią. Czujny trener gospodarzy w samą porę zareagował i skorzystał z przysługującego mu czasu. Po powrocie na boisko to Bzura zaczęła panować nad sytuacją. Siedlczanie mieli duży problem z przyjęciem, a jeszcze większy z wyprowadzeniem poprawnej zagrywki. Gospodarze szybko odrobili straty, a gra toczyła się punkt za punkt. W decydującej o dalszym przebiegu spotkania końcówce zimną krew zachował zespół z Ozorkowa i od stanu 22:22 nie pozwolił gościom przechwycić ani jednej piłki.

Drugi set pokazał, że dziurę w przyjęciu powstałą przez poważnie kontuzjowanego Majcherka KPS nie jest w stanie tego dnia nikim zalepić. Przeróżne kombinacje zastosowane przez siedleckich trenerów nie zaskoczyły Bzury, która niesiona dopingiem swoich kibiców zyskiwała coraz większą pewność siebie. Silna zagrywka w dalszym ciągu odrzucała siedlczan od siatki i nie radzili sobie z dalszym rozwojem akcji. Ten sam scenariusz powtórzył się w secie trzecim, gdzie zauważalne były jeszcze podrygi siedlczan. Nie odwróciło to losów gry i mecz zasłużenie wygrali ozorkowianie.

Po raz kolejny siedleccy kibice nie zawiedli swoich zawodników. Zebrali się, przyjechali i przez cały mecz głośno wspierali KPS. Niestety, kiepski dzień oraz kontuzje i urazy zawodników zadecydowały o przebiegu i wyniku tego spotkania.-Końcówka sezonu jest dla nas bardzo pechowa. Kontuzje zaczęły prześladować nasz zespół w ostatnich meczach rundy zasadniczej i trwają do tej pory. W przypadku Mateusza Majcherka wiadomo już, że konieczna jest operacja, w związku z tym dla niego sezon już się zakończył. Jeżeli chodzi o Pawła Rejowskiego, wydawało się, że jest już lepiej i grał w sobotnim meczu. Jednak niewyleczona kontuzja sprawia, że jego gra w niedzielę stoi pod znakiem zapytania – zdradza trener Maciej Nowak. – W każdym meczu, który rozgrywamy, w zasadzie występujemy w innym składzie i nie pozostaje to bez wpływu na grę. W chwili obecnej tylko determinacją i wolą walki jesteśmy w stanie coś ugrać.

Przed zespołem KPS dziś stoi kolejna szansa na zakończenie tej rywalizacji. W dalszym ciągu siedlczanie mają przewagę nad Bzurą, a stan rywalizacji wynosi 2:1. O dalszych losach obu zespołów zadecyduje niedzielny mecz. Kto wyjdzie z niego zwycięsko? Tego dowiemy się już dziś.

MKS Bzura Ozorków – KPS Siedlce 3:0
(25:22, 25:20, 25:18)

stan rywalizacji play-off: 2:1 dla KPS Siedlce

Składy zespołów:
KPS:
Ranecki, Rejowski, Krzaczek, Łęgowski, Jesień, Kowal (libero), Fryszkowski oraz Całka, Krzywiecki i Pruski
Bzura:
Krymarys, Kałużny, Domagała, Sadecki, Dłubała, Wójcik, Antosiak (libero) oraz Sowiński i Majchrzak

Zobacz również:
Wyniki play-off 3 gr. II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved