Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Beniaminek dwukrotnie lepszy od PLKS Pszczyna

I liga K: Beniaminek dwukrotnie lepszy od PLKS Pszczyna

W I rundzie fazy play-off I ligi kobiet siatkarki KS Murowanej Gośliny dwukrotnie pokonały zespół PLKS Pszczyna. Pierwsze zwycięstwo przyszło podopiecznym Jacka Skroka dość, łatwo, jednak w drugim spotkaniu pszczynianki zaczęły stawiać skuteczny opór.

Początek spotkania nie zapowiadał łatwej wygranej beniaminka. Po pierwszych, dość nerwowych akcjach, rywalki wyszły bowiem na prowadzenie 6:3. Do remisu (9:9) asem serwisowym doprowadziła Paulina Dutkiewicz-Raś. Środkowa z Murowanej Gośliny w polu zagrywki została aż do stanu 16:9. Trener Jarosław Bodys próbował przerwać złą passę swojego zespołu, ale dwie przerwy techniczne, o które poprosił nie zmieniły już obrazu gry. W efekcie, po nieco ponad kwadransie, gospodynie objęły prowadzenie w meczu (25:17). Drugi set rozpoczął się od prowadzenia goślinianek 9:3. Wtedy jednak mocnymi zagrywkami z wyskoku "postraszyła" Sandra Szczygioł i ekipa gości zniwelowała straty do jednego punktu. Jak się jednak okazało na więcej w tej partii stać ich już nie było. W trzeciej także zanosiło się na przekonywujące zwycięstwo podopiecznych trenera Jacka Skroka. Przy stanie 23:16, w polu zagrywki ponownie stanęła Szczygioł i zrobiło się nerwowo, bo na tablicy wyników pojawił się rezultat 23:22. To był jednak koniec emocji w tym spotkaniu, bo najpierw piłkę skończyła Magda Fedorów, a za moment kropkę nad „i" postawiła Alicja Malinowska.

Ona też odebrała nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu. – Zawsze tak jest, że pod dwóch łatwo wygranych setach, w trzecim przychodzi małe rozluźnienie. Ogólnie jesteśmy jednak zadowolone z wyniku i gry. Tym bardziej, że play-off rządzi się swoimi prawami – oceniła Malinowska. Podobnego zdania był szkoleniowiec zespołu z Murowanej Gośliny. – Może mogliśmy wygrać jeszcze wyżej, ale nie ma co wybrzydzać. Dziewczyny zagrały skoncentrowane i w sumie dość pewnie wygrały pierwsze starcie z PLKS – dodał trener Skrok.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – PLKS Pszczyna 3:0
(25:17, 25:19, 25:23)

KS Murowana Goślina: Jeromin, Malinowska, Dutkiewicz-Raś, Fedorów, Strządała, Walawender, Narożna (libero) oraz Nowakowska
PLKS: Placek, Szczygioł, Markiel, Szafraniec, Bodys, Węcławek, Kosiarska (libero), Mitręga, Filip i Lach

Niedzielny mecz nie był już jednak tak jednostronnym widowiskiem, jak sobotnia potyczka. Pierwszy set dzisiejszego meczu przebiegał jeszcze według scenariusza znanego z sobotniego spotkania, czyli już na początku zarysowała się wyraźna przewaga siatkarek KS Murowana Goślina, które później tylko kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Już jednak w tej partii gospodynie nie ustrzegły się błędów, zwłaszcza w przyjęciu zagrywki.

Te problemy spotęgowały się w drugiej partii, w której stroną dominującą był zespół z Pszczyny. Siatkarki gości wyraźnie uwierzyły w siebie, kapitalnie zaczęła grać Edyta Węcławek i w pewnym momencie PLKS wyszedł na prowadzenie 16:11. W samej końcówce goślinianki zaczęły odrabiać straty, ale po ataku Szczygioł przyjezdne doprowadziły do remisu w meczu (25:23).

Po tej odsłonie mająca problemy zdrowotne Natalia Narożna zeszła z boiska, a jej miejsce na pozycji libero zajęła Dominika Nowakowska. Rozpędzoną Pszczynę trudno już było jednak zatrzymać. W trzecim secie rywalki grały bardzo ambitnie i cały czas dotrzymywały kroku naszej drużynie. Jednak w goślińskiej drużynie kapitalny mecz rozgrywała Alicja Malinowska, uznana później MVP meczu. Atakująca beniaminka praktycznie się nie myliła. Nawet jej plasy przynosiły punkty drużynie. Skutecznie na siatce grała również Magda Fedorów i to wystarczyło, aby wygrać tę partię do 21, choć w pewnym momencie było tylko 20:19.

Czwarta i ostatnia odsłona była już zdecydowanie mniej ciekawa. Gospodynie błyskawicznie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, które z czasem systematycznie rosło. Tym samym po dwóch meczach w Murowanej Goślinie miejscowe prowadzą w rywalizacji play-off 2:0.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – PLKS Pszczyna 3:1
(25:19, 23:25, 25:21, 25:15)

KS Murowana Goślina: Jeromin, Malinowska, Dutkliewicz-Raś, Fedorów, Strządała, Walawender, Narożna (libero) oraz Nowakowska (libero)
PLKS: Placek, Szczygioł, Markiel, Szafraniec, Mitręga, Węcławek, Kosiarska (libero), Filip, Haratyk i Bodys