Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > W Lidze Światowej bez Wlazłego i Zagumnego?

W Lidze Światowej bez Wlazłego i Zagumnego?

fot. archiwum

Wszystko wskazuje na to, że w tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej nie zobaczymy Mariusza Wlazłego i Pawła Zagumnego. Tego, kto wystąpi w roli pierwszego rozgrywającego oraz na ataku, dowiemy się pod koniec miesiąca.

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski do końca marca ma obowiązek ogłosić szeroką kadrę, która przygotowywać się będzie do występów w Lidze Światowej. Andrea Anastasi stoi przed wielkim wyzwaniem, ponieważ podczas tej imprezy będzie musiał dać sobie radę bez kilku najlepszych polskich zawodników. Jak donosi „Przegląd Sportowy” w reprezentacji zabraknie Pawła Zagumnego i Mariusza Wlazłego– Kto nie ma dobrego „sypacza” i „przekątnego” zdobywającego 25-30 punktów w każdym meczu, jest bez szans na sukces – mówi Włodzimierz Sadalski , szef wyszkolenia w PZPS.

Włoskiemu trenerowi nie lada problem stworzył również obecny rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W miejsce Zagumnego w szeregach biało-czerwonych pojawić się może Grzegorz Łomacz lub młody Fabian Drzyzga. Niewykluczony jest też powrót Łukasza Żygadły , który w ostatnim sezonie reprezentacyjnym w dość niemiłych okolicznościach pożegnał się z kadrą. – Łukasz zapewnia wysoki poziom rozegrania, ale zna swoją wartość i nie wróci do kadry po to, żeby siedzieć na ławce rezerwowych. Jeśli Anastasi wybierze „opcję młodzieżową”, Drzyzga będzie rywalizował z Łomaczem o palmę pierwszeństwa – stwierdza Ireneusz Mazur.

* więcej w sobotnim „Przeglądzie Sportowym”źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved