Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Kuligowska: Dąbrowianki zagrały fenomenalny mecz

Joanna Kuligowska: Dąbrowianki zagrały fenomenalny mecz

fot. archiwum

- Zagrywka nie była naszą bronią, nie odrzuciłyśmy rywalek od siatki, miały bowiem bardzo dobre przyjęcie na wysokim procencie - powiedziała po spotkaniu przyjmująca z Bydgoszczy, Joanna Kuligowska.

Dwie pierwsze odsłony pojedynku, otwierającego 16. kolejkę PlusLigi Kobiet, były w miarę wyrównane, ale więcej spokoju zachowały dąbrowianki i to one wygrały je minimalnie. Dopiero w trzeciej partii na parkiecie przeważały gospodynie, które swoje prowadzenie straciły w samej końcówce. – Myślę, że te dwa pierwsze sety faktycznie były wyrównane, w końcówkach popełniłyśmy błędy, co może nas trochę podłamało i ta trzecia partia wyglądała jak wyglądała. Chociaż walczyłyśmy, nie można powiedzieć, że stanęłyśmy. Ale dąbrowianki zagrały naprawdę fenomenalny mecz, my pomogłyśmy im błędami. Własne błędy nas po prostu wykończyły – z żalem przyznała Joanna Kuligowska, kapitan Centrostalu.

Zmorą bydgoszczanek były błędy własne. Natomiast co było ich mocną stroną? – Zagrywka nie była naszą bronią, nie odrzuciłyśmy rywalek od siatki, miały bowiem bardzo dobre przyjęcie na wysokim procencie. Jedynie Patrycja (Polak – przyp. red.) radziła sobie w tym elemencie, a reszta nie. Po prostu zagrywka totalnie nam nie siedziała – przyznała.

Do końca sezonu zasadniczego pozostały dwie kolejki, Centrostal zmierzy się z Budowlanymi Łódź oraz TPS-em Rumia, więc ma realne szanse na zdobycie pełnej puli sześciu punktów. – W tej lidze każdy ma szanse, każdy jest mocny. Organika przeżywa, oczywiście, kryzys, ale będzie walczyła. Jeżeli chcemy liczyć się w czołówce, to musimy wygrać te dwa mecze. Nie pozostaje nam nic innego jak walczyć – powiedziała Kuligowska.Podopieczne Piotra Makowskiego tracą do trzeciej drużyny, czyli Tauronu MKS, pięć punktów. Biorąc pod uwagę, że Zagłębianki grają jeszcze z Atomem Sopot i AZS-em Białystok, więc mają już pewne miejsce na najniższym stopniu podium. – MKS jest na fali, gra bardzo dobrze, wygrał z Dynamem, w bardzo dobrym stylu pokonał nas. Życzę im powodzenia w Krasnodarze, bo gra się tam bardzo trudno – nawiązała do niedzielnego meczu Tauronu MKS.

* autorką tekstu jest Olga Krzysztofik
* więcej w serwisie SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved