Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: W Częstochowie o cenne punkty

PlusLiga: W Częstochowie o cenne punkty

fot. archiwum

Nadchodząca sobota jest dniem, w którym już wszystkie zespoły wrócą do gry w PlusLidze po kilkutygodniowej przerwie. Na boisku zaprezentuje się Delecta Bydgoszcz. Ich przeciwnikami będzie Tytan AZS Częstochowa.

Podopieczni Marka Kardoša rozegrali już jeden mecz po wznowieniu gry w lidze. Zmierzyli się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i ponieśli porażkę 1:3, co spowodowało ich spadek w tabeli na czwarte miejsce. Co prawda częstochowianie tracą do wyprzedzających ich kędzierzynian tylko jeden punkt, ale walka o miejsca trwa i żaden z zespołów nie zamierza odpuścić. Z tego spotkania niezadowolony był zarówno trener, jak i zawodnicy AZS-u. Poziom ich gry, niestety, pozostawiał wiele do życzenia. W pierwszych dwóch setach zdecydowany prym wiodła ZAKSA. Akademicy nie potrafili odnaleźć swojego rytmu, popełniali mnóstwo błędów, a momentami przegrywali nawet ośmioma punktami.

Nasza gorsza gra w pierwszych dwóch setach była najprawdopodobniej spowodowana tym, że zespół z Kędzierzyna grał teraz bez większej przerwy. My, zanim weszliśmy w grę, przegraliśmy szybko dwie partie. Tak czasami dzieje się również na treningach. Przegrywamy w pewnym momencie 1:9 i to nie jest normalne. Kolejny raz wybraliśmy złe rozwiązanie i podarowaliśmy trzy punkty kędzierzynianom – z żalem komentował po spotkaniu Marek Kardoš. Jednak minimalna punktowa różnica w klasyfikacji na pewno jest dodatkową mobilizacją dla zawodników z Częstochowy. I choć w wypowiedziach i komentarzach nie kryli żalu i rozgoryczenia, to można się domyślać, że wcale nie zamierzają odpuścić, a wręcz przeciwnie. Być może porażka dodatkowo zmobilizuje ich do walki i zachęci do udowodnienia swojej nieprzypadkowej pozycji w hierarchii. – Aby mieć trochę spokoju przed ostatnimi meczami, musimy wygrać spotkanie z Delectą. Co prawda ZAKSA wyprzedziła nas w ligowej tabeli, ale tylko o jeden punkt. Na pewno nie złożyliśmy jeszcze broni i będziemy walczyć do końca o trzecią lokatę – zapowiada Fabian Drzyzga.

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja Delecty Bydgoszcz. Siatkarze z kujawsko-pomorskiego wiedzą, że nie mają już szans na awans w tabeli w trwającej fazie rozgrywek, mogą nastawić się na grę w play-offach i walczyć o piąte miejsce. Przed przerwą w lidze bydgoski zespół borykał się z licznymi kontuzjami. Na boisku brakowało kluczowych zawodników, co znacznie utrudniło grę. Do składu byli powoływani zawodnicy Młodej Ligi. Często dawali dobre zmiany i pomagali starszym kolegom, ale na boisku i tak momentami panował zamęt, a siatkarze nie mogli przez długi okres czasu odnaleźć się w zmienionej sytuacji. Kapitan Delecty – Wojciech Jurkiewicz ma nadzieję, że wszyscy kontuzjowani zawodnicy zdołają powrócić aż do gry w play-off. Bydgoszczanie jednogłośnie przyznają, że przerwa w PlusLidze była niejako „prezentem” dla ich drużyny. Na salę powrócił już Stanisław Pieczonka. Przez ostatnie dni trenował już normalnie z kolegami z drużyny i bardzo chce wspomóc ich już w Częstochowie. – W tych spotkaniach, które teraz będą, chcemy powrócić do dobrej gry, którą prezentowaliśmy w środku sezonu. Mam nadzieję, że nam się to uda i w tych najważniejszych spotkaniach będziemy grali dobrze – przyznaje bydgoski przyjmujący. Nie wiadomo jeszcze, kiedy wrócą Dawid Konarski i Andrzej Wrona, którzy przebywają w ośrodku rehabilitacyjnym w Olsztynie. Jednak cała drużyna jest bardzo pozytywnie nastawiona do nadchodzących spotkań. Nie chcą zawieść swoich kibiców, tylko pokazać, że są zespołem, który stać na wiele.W każdym meczu będziemy wychodzili po zwycięstwo, ale jeśli się nie uda, będziemy zadowoleni, że zrobiliśmy wszystko, choć okazaliśmy się sportowo gorsi. Najważniejsze jest to, żeby zbudować sobie morale i znaleźć jakiś punkt zaczepienia przed play-offem, bo na pewno dotychczasowe porażki nie nastrajają optymistycznie – tak na kilka dni przed spotkaniem z Częstochową wypowiadał się Wojciech Jurkiewicz, który jest bardzo pozytywnie nastawiony i ma nadzieję, że uda spełnić się wszystkie założenia, jakie przed sobą postawili. Dobrą prognozą dla podopiecznych Waldemara Wspaniałego było ich ostatnie spotkanie ze Skrą Bełchatów. Bydgoszczanie przegrali 1:3, ale pokazali się z naprawdę dobrej strony. Zaprezentowali grę na wysokim poziomie, udowodnili, że są zgranym zespołem, a o wyniku zdecydowały szczegóły i niuanse, nad którymi zapewne w ostatnich tygodniach pracowali.

U bukmacherskiej firmy Unibet zdecydowanym faworytem jest Tytan AZS Częstochowa, za postawioną na nich złotówkę można dostać 1,12 zł, a na Delectę aż 5,25 zł.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved