Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kto zagrywa, ten wygrywa?

Kto zagrywa, ten wygrywa?

fot. archiwum

Polskie drużyny siatkarskie nie potrafią regularnie wygrywać z potentatami z Włoch i Rosji, bo mają mniej skuteczną zagrywkę. Efektywny i bardzo mocny serwis jest kluczem do sukcesów. A z tym nasi zawodnicy mają największe problemy.

Kto lepiej zagrywa, ten najczęściej wygrywa mecze. Taka jest dzisiejsza siatkówka – uważa gracz AZS Politechniki Warszawskiej Michał Kubiak, który jest polskim objawieniem tego sezonu PlusLigi, jeśli chodzi o serwowanie. Młody przyjmujący zdobył już w tych rozgrywkach czterdzieści punktów tym elementem. – Wiele nauczyłem się we Włoszech, gdy prowadził mnie trener Lorenzo Bernardi – przyznaje Kubiak, który imponuje także regularnością serwisu.

Tyle że nasz 23-latek nie może porównywać się do czołowych zawodników z Serie A, jak choćby Osmany Juantoreny, gracza Trentino Volley, grupowego rywala Skry w Lidze Mistrzów. Kubańczyk nie tylko ma więcej asów (48), lecz na ponad trzysta jego zagrywek ledwie sto zakończyło się stratą punktu lub przeciwnik nie miał problemu z jej odbiorem. Reszta siała popłoch w ekipie rywali! – To kosmos. Takie statystyki znamionują chyba najlepszego zagrywającego na świecie – mówi trener Skry Jacek Nawrocki, który uważa jednak, że porażki polskich ekip z potentatami nie wynikają tylko z problemów z własnym mocnym serwisem. – To bardziej złożony problem, ale oczywiście trudno zaprzeczyć faktom, że w Trentino czy Zenicie jest po kilku graczy, którzy potrafią niesamowicie serwować. Moim zdaniem w decydującym starciu w Kazaniu przez większość meczu to my lepiej zagrywaliśmy – uważa Nawrocki.

W naszej lidze jedyny zawodnik, któremu nie drży ręka przy zagrywce w końcówkach to Mariusz Wlazły. Reszta ma z tym problem, bo brakuje pewności siebie (…) – dodaje były trener m.in. Resovii Jan Such.Więcej znajdziesz w dzisiejszym „Przeglądzie Sportowym"

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved