Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Jaszewska: Wierzymy w swoje umiejętności

Katarzyna Jaszewska: Wierzymy w swoje umiejętności

fot. archiwum

Pojedynek Stali i Impel Gwardii będzie jednym z ciekawszych w 16. kolejce. - Przed nami bardzo ważny mecz w Mielcu, gdzie musimy być maksymalnie skoncentrowane, aby wywieźć z tego trudnego terenu punkty - powiedziała Katarzyna Jaszewska.

Mecz z Rumią zakończył się, tak jak się spodziewałyście, czy teraz cała Wasza uwaga jest skierowana na Mielec?

Katarzyna Jaszewska: Oczywiście cieszyłyśmy się z ostatniej wygranej, teraz nasza koncentracja jest ukierunkowana na spotkanie w Mielcu. Tak jak mówiłam wcześniej, ważny dla nas będzie cały trójmecz, w którym już zdobyłyśmy 6 punktów, ale to jeszcze nie koniec maratonu, gdyż przed nami bardzo ważny mecz w Mielcu, gdzie gra się bardzo trudno. Poza tym Stal ostatnio trochę się rozbrykała, gra bardzo dobrze, dziewczyny złapały wiatr w żagle, m.in. pokonując Atom Trefl. Co prawda z Muszyną mielczanki zdobyły tylko seta, więc musimy być maksymalnie skoncentrowane na to spotkanie, aby walczyć o punkty, które mam nadzieję, stamtąd wywieziemy, zdając sobie jednocześnie sprawę, jak bardzo będzie również zdeterminowany nasz przeciwnik.

Tak bywa, że mecze Impel – Mielec to często pięciosetowe spotkania, trzymające w napięciu do ostatniej piłki, czy teraz będzie podobnie?Zapewne na trudnym terenie w Mielcu czeka nas właśnie walka o każdą piłkę. My jednak mamy w planie trzypunktową zdobycz i tego się będziemy trzymać. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowane, aby taką presję znieść, zresztą zbyt duża presja nikomu nie jest potrzebna, bo wprowadza sporo nerwowości na boisku. Wierzymy w swoje umiejętności, potrafimy wygrywać ważne mecze i to pozwala nam w spokoju podchodzić do kolejnych trudnych wyzwań, a takim niewątpliwie będzie ten najbliższy nasz mecz. Natomiast ile będzie setów? To już rozstrzygnie się w sobotę na boisku.

Jakimi, jak sądzisz, przede wszystkim atutami Impel Gwardia ma szansę pokonać mielczanki?

Myślę, że jednym z naszych największych atutów jest jednak blok (212 pkt. zdobytych blokiem Impela w całym sezonie i razem z Muszynianką prowadzenie w klasyfikacji drużynowej – red). W większości meczów pokazujemy dobrą dyspozycję w tym elemencie, każda z nas dokłada swoją „cegiełkę", a oprócz zdobytych punktów przeciwnika deprymuje taka sytuacja. To wydatnie pomaga w prowadzeniu skutecznej gry. Kilka dobrych „czap" potrafi rozmontować każdy zespół, wtedy rywal kombinuje, szuka innej drogi, często nie wyprowadzając już efektywnego ataku. My potrafimy to wykorzystać, dlatego uważam, że blok będzie naszym atutem w spotkaniu nie tylko z Mielcem.

* rozmawiał Dariusz Gintowt (gwardia.pl)

źródło: gwardia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved