Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > SMS Spała zrezygnował z I ligi, Avia z Energetykiem o utrzymanie

SMS Spała zrezygnował z I ligi, Avia z Energetykiem o utrzymanie

fot. archiwum

W tym sezonie I ligi nie zostaną rozegrane półfinały fazy play-out. Drużyna Avii bój o utrzymanie się na zapleczu PlusLigi stoczy więc od razu w finale z Energetykiem Jaworzno. Zdegradowane już zostały zespoły Orła Międzyrzecz i SMS Spała.

Z rozgrywek już po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego wycofał się Orzeł Międzyrzecz, a niedawno to samo uczynił SMS Spała. Drużyną z Lubuskiego powodowały względy finansowe, natomiast spalska Szkoła Mistrzostwa Sportowego (wcześniej miejsce w I lidze należało jej się z urzędu, bez względu na wyniki) poddała się wobec braku widoków na utrzymanie się w sportowej rywalizacji. W związku z tym zespoły Avii i Energetyka bez konieczności rozgrywania serii półfinałowych znalazły się w finale play-out.

Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Przegrany pożegna się z ligą. W uprzywilejowanej sytuacji są siatkarze z Jaworzna. W sezonie zasadniczym zajęli wyższe miejsce w tabeli i dlatego mają korzystniejszy dla siebie układ gier. Świdniczan wyprzedzili o pięć punktów. Energetyk u siebie zwyciężył 3:0, a w minioną sobotę w hali PZL 3:1. Gdyby wynik ostatniego spotkania był przynajmniej odwrotny, wówczas to Avia rozpoczęłaby finałową batalię od dwóch spotkań u siebie. Stało się jednak inaczej i mecze 9 i 10 kwietnia w Jaworznie otworzą decydującą o utrzymaniu się rozgrywkę. Kolejne spotkanie zaplanowano na 16 kwietnia w Świdniku. O ile zajdzie taka konieczność, to następny mecz również odbędzie się w hali PZL. Ewentualne, decydujące spotkanie zostanie rozegrane w hali rywala. Terminy pozostałych meczów nie są jeszcze ustalone.

Więcej w serwisie gazeta.plZobacz również:
Terminy play-off I ligi mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved