Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Monika Czypiruk: Każdy chce walczyć o najwyższe cele

Monika Czypiruk: Każdy chce walczyć o najwyższe cele

fot. archiwum

Impel Gwardia Wrocław we wtorkowy wieczór bez większych problemów pokonała 3:0 Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia i awansowała na piąte miejsce w tabeli PlusLigi Kobiet. Po spotkaniu o celach Gwardii opowiadała Monika Czypiruk.

Zwycięstwo z Rumią było pewne i okazałe i jak najbardziej zasłużone.

Monika Czypiruk: – Myślę, że tak, cieszymy się z tego zwycięstwa, myślałyśmy że Rumia postawi nam wyżej poprzeczkę. Wyszłyśmy dobrze skoncentrowane i byłyśmy w bardzo dobrej dyspozycji i udało nam się zakończyć ten mecz wynikiem 3:0.

Pierwsze dwa sety wygrane bardzo pewnie, natomiast w trzecim byłyście trochę zdekoncentrowane.– Wiadomo, że zawsze jest ciężko postawić tę kropkę nad „i", panuje pewne rozluźnienie i człowiek myślami jest gdzie indziej. Cieszę się, że w końcówce znowu byłyśmy skoncentrowane i udało nam się zakończyć ten mecz zwycięstwem.

Zarówno w ataku, jak i w bloku zagrałyście dobre spotkanie. Czy było to może takie złudzenie, gdyż rywal był słaby, czy wy miałyście dobry dzień?

– Myślę, że my blokiem potrafimy dobrze grać, mamy świetne środkowe, które potrafią wiele. Pokazały one, że niełatwo jest atakować na tak wysoki i dobrze ustawiony blok, pokazały to, co potrafią, to co ćwiczymy na treningach i cieszymy się, że owocuje to w meczach.

Dzięki zwycięstwu i trzem punktom awansowałyście na piątą pozycję w tabeli i jest to bardzo dobre miejsce przed meczami play-off.

– Na pewno, czekają nas jeszcze trzy niełatwe spotkania, będziemy starały się utrzymać tę lokatę w tabeli i jeżeli nam się uda, to będziemy z tego bardzo zadowolone. Musimy jechać i powalczyć o kolejne punkty, aby umocnić się w tabeli.

W ostatnim czasie jesteście w bardzo dobrej formie, czy w tej formie jesteście w stanie sięgnąć po medal, czy celujecie w pierwszą piątką?

Myślę, że każda drużyna, każda dziewczyna chce zająć jak najwyższe miejsce i chce walczyć o jak najwyższe cele. Na razie skupiamy się na najbliższych meczach, chcemy zdobywać punkty. Mam nadzieję, że grą w play-offach miło zaskoczymy wszystkich i zajmiemy jak najwyższe miejsce.

Przed własną publicznością następny mecz rozegracie z drużyną z Bielska-Białej. Czy będzie kolejna  wygrana, czy będą kolejne trzy punkty?

– Myślę, że jest na to szansa jak w każdym spotkaniu. Jak pokazuje tabela, każdy może z każdym wygrać i każdy może z każdym przegrać. My w Bielsku zagrałyśmy naprawdę dobry mecz, będziemy o nim pamiętać i będziemy się starały potwierdzić, że nasze zwycięstwo nie było przypadkiem i była to zasłużona wygrana.

Autor wywiadu: Przemysław Mamczak www.gwardia.pl

 

źródło: gwardia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved