Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Tomczyk: Myślimy tylko o jednym

Tomasz Tomczyk: Myślimy tylko o jednym

fot. archiwum

- Strasznie żałujemy tej szansy, ale musimy patrzeć do przodu. Wygramy następny mecz i wszystko zacznie się od początku - mówi po pierwszym spotkaniu play-off o miejsca 7-10 w PlusLidze olsztyński przyjmujący Tomasz Tomczyk.

Siatkarze AZS UWM Olsztyn przegrali pierwsze spotkanie w Kielcach z Fartem. Stawką rywalizacji jest uniknięcie baraży o pozostanie w PlusLidze. Olsztynianie twierdzą, że przegrali dopiero jedną bitwę, a wynik całej batalii jest jeszcze sprawa otwarta. – Nadal myślimy tylko o jednym: żeby wygrać trzy mecze z Kielcami. Dlaczego by nie skończyć tej całej rozgrywki u nas, w Uranii… Jest to możliwe i zrobimy wszystko, żeby do tego doszło. Ale na razie myślimy o tym, żeby wygrać ten najbliższy mecz – mówi Tomasz Tomczyk, przyjmujący AZS UWM.

Przed tym kolejnym spotkaniem trzeba odciąć się od myśli, że stoicie pod ścianą i u siebie musicie wygrać. Bo takie myślenie nie ułatwi wam zadania.

Ja tak nie myślę. A i w rozmowach z kolegami nie wyczułem, żeby ktokolwiek z drużyny miał takie podejście. Bo, faktycznie, to jest ślepa uliczka. Nie możemy myśleć o tym, co będzie, jak przegramy. Po pierwsze, bo nie ma co za daleko wybiegać do przodu, a po drugie, ja naprawdę widzę szansę na to, żeby ten mecz wygrać. Powiem szczerze, że ja już przed meczem w Kielcach, po całym tygodniu dobrej pracy, czułem, że możemy wywieźć stamtąd dobry wynik. No i naprawdę bardzo niewiele nam brakowało. Myślę, że w następnym meczu przechylimy szalę zwycięstwa na naszą korzyść.Cały wywiad Piotra Sucharzewskiego w serwisie sport.wm.pl

źródło: sport.wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved