Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowicze na Teneryfie i w Los Angeles

Plażowicze na Teneryfie i w Los Angeles

fot. Mirosław Stroński

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz razem z trenerem Sławomirem Robertem na krótko przylecieli do kraju. W pierwszej połowie marca przebywali na Teneryfie, gdzie trenowali i rozgrywali sparingi. Para Fijałek/Prudel rozpoczyna zaś treningi w Los Angeles.

W jednym z rozgrywanych na Teneryfie sparingów Kądzioła i Szałankiewicz pokonali 2:1 Hiszpanów Hererę-Gavirę. W piątek znowu udadzą się w to piękne i ciepłe miejsce. Do kraju wrócą 4 kwietnia.

Lecimy na Teneryfę na kolejny obóz przygotowawczy. Będziemy mogli trenować w dobrych warunkach. W czasie obecnych przygotowań duży nacisk stawiamy na dopracowanie elementów technicznych. W czasie ostatniego pobytu były wspólne treningi oraz sparingi z zawodnikami Rosji, Szwecji i Hiszpanii – powiedział trener Robert. Polski szkoleniowiec dodał, że na koniec obozu gospodarze zorganizują turniej dla dziesięciu par. Trener hiszpańskiej kadry Sixo Jimenez obiecuje bardzo silny zestaw uczestników.

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz w ostatnim czasie byli w kraju bardzo krótko. Pod koniec lutego w rosyjskiej Anapie zajęli drugie miejsce w turnieju „Rosyjska zima” siatkówki plażowej z cyklu CEV Satellite. Rywalizacja odbywała się pod dachem. – Grę w Anapie potraktowaliśmy jako pewien etap przygotowawczy do sezonu. Chodziło nam przede wszystkim, żeby pograć przeciwko rywalom stosującym wysoki blok i agresywny atak – powiedział polski szkoleniowiec.Przypomnijmy, że pierwszy tegoroczny turniej z cyklu World Tour rozegrany zostanie 17-23 kwietnia i będzie to Brasilia Open. – Od początkowych gier rozpocznie się twarda walka o punkty do rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej, który będzie podstawą kwalifikacji olimpijskich. Nikt nie odpuści, my również. Z Brazylii udamy się do Chin na kolejne zawody – dodał trener Sławomir Robert.

Z kolei Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel odlecieli do kolebki tej dyscypliny sportu Los Angeles. Tam jest ich kolejny etap przygotowań do sezonu. – Jak widać Polski Związek Piłki Siatkowej zadbał, żebyśmy w okresie treningowym mieli jak najlepsze warunki do pracy – dodał trener Sławomir Robert.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved