Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MPJ: W Olsztynie są już pierwsi zwycięzcy

MPJ: W Olsztynie są już pierwsi zwycięzcy

Najlepsza ósemka juniorskich zespołów w Polsce od dzisiaj walczy w Olsztynie o miano najlepszej młodzieżowej drużyny w kraju. Po pierwszym dniu zmagań bliższe awansu do strefy medalowej są zespoły z Radomia, Częstochowy, Piły i Rzeszowa.

W rundzie finałowej mistrzostw Polski juniorów znalazło się osiem ekip, które przebrnęły przez eliminacje wojewódzkie oraz turnieje 1/8, 1/4 i 1/2 finału. W grupie A znalazły się zespoły Czarnych Radom, BBTS Włókniarz Bielsko-Biała, AKS I Resovia Rzeszów oraz gospodarze – AZS UWM Olsztyn, natomiast do grupy B trafiła Skra Bełchatów, Delic-Pol Norwid Częstochowa Joker Rodło Piła oraz Błyskawica Szczecin.

W pierwszym dniu rozgrywek w grupie A gospodarze podejmowali Czarnych Radom. Olsztynianie, którzy dobrze zaprezentowali się w tegorocznych rozgrywkach Młodej Ligi, ostrzyli sobie zęby na zwycięstwo w tym spotkaniu, ponieważ znacznie przybliżyłoby ich to do awansu do walki o medale. Niestety, były to tylko ich marzenia, ponieważ ubiegłoroczni mistrzowie z Radomia okazali się zdecydowanie lepsi i zwyciężyli pewnie w trzech setach. Jedynie w trzeciej odsłonie gracze z warmińsko-mazurskiego podjęli walkę i ostatecznie ulegli dopiero 24:26.

AZS UWM Olsztyn – Czarni Radom 0:3
(15:25, 18:25, 24:26)

W spotkaniu pomiędzy BBTS Włókniarzem Bielsko-Biała a AKS I Resovią Rzeszów faworyt znany był od początku spotkania. Rzeszowianie rok wcześniej zdobyli złoty medal w rozgrywkach kadetów i w tym roku chcą powtórzyć znakomite osiągnięcie. W pierwszym secie siatkarze z Podkarpacia wygrali pewnie 25:17, ale w drugiej odsłonie po dramatycznej walce wygrali bielszczanie (32:30). Kolejne dwie odsłony były już tylko formalnością, którą bez większych problemów wypełnili gracze z Rzeszowa.

BBTS Włókniarz Bielsko-Biała – AKS I Resovia Rzeszów 1:3
(17:25, 32:30, 17:25, 17:25)

W grupie B bardzo cenne zwycięstwo na swoim koncie zapisał zespół Delic-Polu Norwid Częstochowa. Siatkarze spod Jasnej Góry mierzyli się z młodymi graczami wielkiej Skry Bełchatów i udało im się wygrać w czterech setach. Po porażce w pierwszej partii częstochowianie złapali wiatr w żagle i wyszli na prowadzenie 2:1 w setach. W czwartej, ostatniej partii tego spotkania zaciętą walkę w końcówce na swoją korzyść rozstrzygnęli gracze z województwa śląskiego i jako pierwsi w tej grupie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Skra Bełchatów – Delic-Pol Norwid Częstochowa 1:3
(25:20, 18:25, 14:25, 25:27)

W drugim meczu gr. B Błyskawica Szczecin walczyła o zwycięstwo z MUKS Jokerem Rodło Piła. Faworytem tego meczu byli pilanie, którzy niespodziewanie męczyli się z ekipą ze Szczecina w pięciu setach. Mecz był dosyć wyrównany – jedynie w drugiej partii siatkarze z Wielkopolski gładko ograli rywali 25:15. W tie-breaku więcej zimnej krwi i spokoju zachował zespół Jokera Piła, który zwyciężył 15:11 i mógł tym samym dopisać sobie 2 „oczka" w turniejowej tabeli.

Błyskawica Szczecin – MUKS Joker Rodło Piła 2:3
(25:23, 15:25, 25:21, 23:25, 11:15)