Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Michalina Jagodzińska: Momentami jest na pewno ciężko

Michalina Jagodzińska: Momentami jest na pewno ciężko

fot. archiwum

- Momentami jest na pewno ciężko, ale jeśli chodzi o mnie, to cały czas wierzę, że będzie lepiej - zaraz po spotkaniu powiedziała libero ekipy z Rumi - Michalina Jagodzińska. Postanowiliśmy zapytać ją o wrażenia po przegranym spotkaniu z Gwardią Wrocław.

Pani Michalino, miało być dobrze, a niestety wyszło jak zawsze.  Wasza kolejna przegrana stała się faktem.

Michalina Jagodzińska: No właśnie, ma pan rację. Dopiero w trzecim secie się obudziłyśmy i nawiązałyśmy walkę z zespołem Gwardii. Pierwszy set przespałyśmy kompletnie, w drugim zaczęłyśmy się budzić do życia. Ciężko cokolwiek powiedzieć i jest mi bardzo szkoda, że spotkania nie zaczęłyśmy tak jak trzeciego seta, bo dobra gra dodałaby nam też skrzydeł. To na pewno motywuje, jeśli walka jest zacięta i o wiele łatwiej się podnieść, jeśli przeciwnikowi nie udaje się odskoczyć na 6-7 punktów.

Dorota Pykosz raz gra na ataku, raz na środku, choć wydaje się, że bardziej optymalny wariant z Dorotą Pykosz na środku przynosi wam więcej punktów. Czy zatem nadal jesteście na etapie szukania swojego optymalnego ustawienia?– Ten wariant z Dorotą na ataku rzeczywiście był bardzo skuteczny w dwóch pierwszych spotkaniach, potem być może już trochę mniej. Ale z drugiej strony trener próbuje różnych ustawień, bo widzi w nas potencjał, ale nie może go z nas wydobyć. Dlatego próbuje różnych rozwiązań, czemu absolutnie się nie dziwię. Chyba też bym tak kombinowała (śmiech).

W obronie gracie dobrze i skutecznie. Widać to doskonale z perspektywy kibica. Z czego zatem wynikają wasze kłopoty w ataku? Tylko z braku dokładnego przyjęcia?

– Z naszej strony wygląda to tak, że to przeciwnik ma dobry blok. Nie sądzę, że spowodowane jest to tylko słabym poziomem naszego przyjęcia – analizowałyśmy statystki w tym elemencie i oczywiście, poza słabszymi spotkaniami, nie mamy tego przyjęcia aż tak najgorszego. Być może należałoby przyspieszyć trochę naszą grę, bo z wyższych piłek radzimy sobie słabo. Blok przeciwnika jest szczelny i nie jesteśmy w stanie się przez niego przebić.

Dotychczasowa postawa, niestety, spowodowała, że jesteście na samotnym końcu w ligowej tabeli, a inne zespoły nieśmiało cieszą się na pewną zdobycz punktową w starciu z waszym zespołem. Jak wy podnosicie się przede wszystkim psychicznie po przegranych spotkaniach i z takim obciążeniem, że do tej pory gra i rezultaty nie układają się najlepiej?

– Jest bardzo ciężko, rzeczywiście, ale jeśli chodzi na przykład o mnie, to ja cały czas wierzę. Moment, kiedy wracamy do domu, jest oczywiście straszny, ale ja kolejnego dnia staram się zapomnieć o tym, co było, a przypominać sobie tylko dobre akcje w swoim wykonaniu i wracać pamięcią do pozytywnych aspektów naszej gry na boisku. Tydzień temu na przykład urwałyśmy seta Dąbrowie i w takich małych rzeczach staram się widzieć plusy. My nastawiamy się na walkę o dziewiąte miejsce.

Jesteście zespołem personalnie mocnym, ale nie przekłada się to na wynik. Wiele osób zastanawia się, jaka może być tego przyczyna? Patrząc na was, mimo sytuacji w tabeli jesteście uśmiechnięte i optymistycznie nastawione do dalszej gry.


– Faktycznie, mamy rzeczywiście zawodniczki, które są indywidualnie bardzo dobrymi siatkarkami. Przygotowywałyśmy się do tego sezonu od sierpnia, ale nasz skład wykrystalizował się właściwie dopiero tydzień przed ligą. Parę dziewczyn odeszło, kilka nowych doszło, a jeszcze inne nie mogły grać w pierwszych kolejkach ligi, bo nie wszystkie formalności były spełnione. I myślę, że to może być jakaś przyczyna naszego obrazu gry. Jesteśmy beniaminkiem z mniejszym doświadczeniem ligowym, a do tego też właściwie zespołem skonstruowanym na ostatnią chwilę.

Rozumiem jednak, że organizacyjnie w klubie funkcjonuje wszystko bez zastrzeżeń?

– Tak, oczywiście, że tak. My mamy skupiać się tylko na grze.

Życzę powodzenia w dalszych rozgrywkach i dziękuję za rozmowę.

* rozmawiał Rafał Wolf (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved