Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Agata Karczmarzewska-Pura: Zrobimy wszystko żeby awansować

Agata Karczmarzewska-Pura: Zrobimy wszystko żeby awansować

Wygrywając z siatkarkami Dynama, ekipa MKS-u zrobiła krok ku finałowi pucharu CEV. - Teraz jedziemy po zwycięstwo do Krasnodaru. Gdyby nam się nie udało to mamy jeszcze w zanadrzu złotego seta - mówi Agata Karczmarzewska-Pura.

Gratuluję zwycięstwa, chyba nie spodziewałyście się, że będzie tak łatwo?

Agata Karczmarzewska – Pura:Nie spodziewałyśmy się, ze będzie tak łatwo, ale to dla nas lepiej gdyż straciłyśmy mniej sił.

W trzecim secie obie drużyny grały falami. Raz wy, raz drużyna rosyjska prowadziła jednym, dwoma punktami, jednak wasze doświadczenie, wasza konsekwencja w grze przyniosły efekt w postaci zwycięstwa.

W trzecim secie one zagrały najlepiej. One nas trochę zlekceważyły, nie spodziewały się, że my zagramy tak dobrze, stąd wziął się taki nasz styl grania w dwóch pierwszych setach. Gramy falami i tak to jest w siatkówce żeńskiej, ale teraz jest najważniejsze że to my wygrywamy w tych słabszych momentach i jesteśmy w stanie przetrwać kryzys i potrafimy wygrać.

Zagrała pani bardzo dobrze w polu zagrywki, obronie podobnie jak i cała drużyna co sprawiło, ze wygrałyście dzisiejszy mecz

Miałyśmy taką taktykę, że mamy ryzykować zagrywką. Zdawałyśmy sobie sprawę, oglądałyśmy video. W drużynie Dynama są wysokie środkowe, chciałyśmy powstrzymać ich środki i utrudnić grę przeciwnikowi. Bardzo się cieszę, że nam się to udało, gdyż grało nam się zdecydowanie łatwiej.

Teraz czeka was prawdziwy maraton. W piątek mecz z Centrostalem, który zapewne będzie decydował o zajęciu trzeciego miejsca po fazie zasadniczej, wyjazd na mecz rewanżowy do Krasnodaru, potem mecz w PP w Mielcu ze Stalą i nie będzie to łatwy czas dla was.

Taki jest los sportowca. Ten mecz przechodzi już do historii i trzeba się skupić na meczu z Centrostalem. Przez to, że jest tak duże natężenie meczów nie mamy czasu rozpatrywać tych spotkań tylko trzeba być skoncentrowanym na kolejnym spotkaniu. Cieszę się, ze mamy tak wyrównany zespół, że każda z nas może pograć i pomóc, mam nadzieję że na mecz z Centrostalem sprężymy się i pokażemy na co nas stać.

Dużo wypoczynku przed meczem rewanżowym w Pucharze CEV nie będzie, zaledwie jeden dzień i trzeba całą sobotę poświęcić na podróż .

Nawet nie będziemy miały przespanej nocy (drużyna wyjeżdża z piątku na sobotę o 03.00 do Wiednia a potem leci samolotem do Krasnodaru przyp. red.), no cóż taka nasza praca.

Czy waszym marzeniem jest gra w finale Pucharu CEV?

Oczywiście będziemy do tego dążyły, bardzo ułatwiłyśmy sobie zadanie. Teraz jedziemy po zwycięstwo do Krasnodaru. Gdyby nam się nie udało to mamy jeszcze w zanadrzu złotego seta. Na pewno zrobimy wszystko aby awansować do finału.

Na pewno macie w pamięci mecz drużyny z Bergamo, które wygrało pierwszy mecz 3:0, a w rewanżu przegrało cały mecz 0:3 i musiało uznać wyższość Dynama w złotym secie.

Mecz wyjazdowy będzie zdecydowanie trudniejszy, będzie zdecydowanie inny. Po pierwsze Dynamo będzie we własnej hali i na pewno nas nie zlekceważy. Ten zespół potrafi dobrze grać, widziałyśmy ich mecz, te zawodniczki są bardzo dobre. Jeśli my nie odpuścimy tego meczu w głowach, tylko będziemy skoncentrowane i będziemy grały swoje to myślę, że będzie dobrze.

Jakie nastroje panują przed ciężkim meczem z Centrostalem?

Dzisiejszy mecz nas podbudował i myślę, że zagramy na fali i na fantazji.