Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Wygląda na to, że w Lidze Światowej zagramy rezerwami

Wygląda na to, że w Lidze Światowej zagramy rezerwami

fot. archiwum

Andrea Anastasi jest po rozmowach z najważniejszymi zawodnikami kadry. Paweł Zagumny nie wystąpi w LŚ. Udział Mariusza Wlazłego, Michała Winiarskiego i Daniela Plińskiego jest niepewny. Ale nasi siatkarze zapewniają, że do Londynu chętnie pojadą.

W niedzielę nowy selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Andrea Anastasi rozmawiał w Kędzierzynie-Koźlu z Pawłem Zagumnym i Sebastianem Świderskim. Wczoraj spotkał się w Bełchatowie z Danielem Plińskim, Mariuszem Wlazłym i Michałem Winiarskim. Nie wszyscy wyrazili gotowość gry w Lidze Światowej.

Anastasi miał świadomość, że od rozmów z Zagumnym i kluczowymi siatkarzami PGE Skry Bełchatów zależy przyszłość reprezentacji Polski. Chodzi przecież o najważniejszych zawodników zespołu narodowego, graczy, którzy po mistrzostwach świata we Włoszech, mniej lub bardziej otwarcie, dawali do zrozumienia, że w 2011 roku mogą nie stawić się na zgrupowaniu reprezentacji. A bez nich trudno wyobrazić sobie zespół narodowy.

Już teraz wiadomo, że w Lidze Światowej, pierwszej imprezie pod wodzą Anastasiego, kibice prawdopodobnie nie obejrzą w akcji kilku gwiazd. – Przedstawiłem trenerowi swój punkt widzenia, on mówił o swojej wizji prowadzenia kadry. Osiągnęliśmy porozumienie, ale o szczegółach nie mogę informować – zastrzega Zagumny. Nieoficjalnie z innego źródła udało się ustalić, że rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie wystąpi w tegorocznej Lidze Światowej. Jest natomiast gotowy do gry w listopadowym Pucharze Świata, który będzie pierwszą szansą uzyskania kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Londynie.Nie kończę kariery reprezentacyjnej. Powiedziałem Anastasiemu, że chcę pojechać na igrzyska do Londynu – mówi 34-letni rozgrywający.

Więcej we wtorkowym „Przeglądzie Sportowym”.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved