Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Najlepsi plażowicze Starego Kontynentu zagrają w Norwegii

Najlepsi plażowicze Starego Kontynentu zagrają w Norwegii

fot. archiwum

Po spektakularnym sukcesie organizacyjnym mistrzostw Europy 2010 w siatkówce plażowej, które miały miejsce w Berlinie, w tym roku najlepsi siatkarze Starego Kontynentu przyjadą zmierzyć się na piaszczystych boiskach do Kristiansand w Norwegii.

Przypomnijmy, że miejscowość w Skandynawii gości również zawodników, którzy biorą udział w SWATCH FIVB World Tour. W tym roku mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 9-14 sierpnia.

Nie od dziś wiadomo, że siatkówka plażowa jest bardzo popularna w Norwegii, a co za tym idzie, kraj ten ma również kilka czołowych par, które regularnie nawiązują walkę z najlepszymi. Warto również przypomnieć, że w Norwegii miały miejsce mistrzostwa świata, które odbyły się dwa lata temu.

– Norwedzy, tak jak i Polacy, są mistrzami organizacji turniejów siatkówki plażowej – ocenia Jakub Szałankiewicz, reprezentant Polski. – Na pewno nie zabraknie różnych atrakcji dla kibiców. Nie byliśmy nigdy w Kristiansand, ale dwukrotnie graliśmy w Stavanger. Duże wrażenie zrobiło na mnie wówczas boisko, które zostało usypane… na statku. To dobry pomysł, tym bardziej, że norweska siatkówka plażowa jest o wiele lepsza od odmiany halowej.* autor: Maciej Nowocień (beachvolleyball.pl)

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved