Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Trefl wygrał u siebie za trzy punkty z Aluprofem

Trefl wygrał u siebie za trzy punkty z Aluprofem

W przedostatnim spotkaniu 15. kolejki PlusLigi Kobiet Trefl Sopot pokonał przed własną publicznością BKS Bielsko-Biała. Podopieczne Alessandro Chiappiniego pokonały rywalki 3:1 i zainkasowały całą pulę punktową. Ostatni mecz kolejki jutro we Wrocławiu.

Na otwarciu spotkania gospodynie szybko odskoczyły na prowadzenie 3:1, jednak siatkarki z Bielska-Białej szybko wyrównały. Po aucie Fatiejewej było 4:4. Asy serwisowe Fernandez i Bełcik pozwoliły prowadzić Treflowi na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Punkt z zagrywki dołożyła również Ozsoy (10:6). Bielszczanki zdołały szybko odrobić straty. Po kontrze Frąckowiak było 10:9, a chwilę później BKS cieszył się z prowadzenia 13:12. Blok na Ciaszkiewicz pozwolił gospodyniom odzyskać prowadzenie (15:14). Gdy Trefl rozpoczął po raz kolejny budowanie przewagi, szkoleniowiec przyjezdnych poprosił o czas. Nic to nie dało.  Bełcik po chwili przerwy zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki (20:16). W samej końcówce rozgrywająca zablokowała Okuniewską i dała swojej drużynie pierwszą piłkę setową. Partię atakiem z przechodzącej zakończyła Fernandez.

Od mocnego uderzenia kolejną odsłonę rozpoczęły również sopocianki. Świetna postawa na siatce i w polu zagrywki sprawiła, że Trefl prowadził 5:1 i 7:2. Bardzo szybko przewaga ta została zniwelowana. Mimo to siatkarki z Sopotu nadal próbowały zbudować przewagę jak najszybciej. Pozwoliła im na to dużo lepsza niż przeciwniczek postawa na siatce. Prowadzenie Trefla rosło – 15:9, 17:9, 20:10. Ostatecznie atak z obejścia zakończył partię na korzyść gospodyń (25:17).

Siatkarki z Bielska-Białej wiedziały, że to ich jedyna szansa na przedłużenie walki w tym meczu. Włączyły piąty bieg, co od razu można było zobaczyć na tablicy wyników. Po skutecznym bloku na samym początku było 2:0, a po asie serwisowym 7:1. Za każdym razem Trefl próbował odrobić przewagę, jednak przyjezdne nie pozwalały zbliżyć im się na więcej jak pięć punktów. Pewnie dotrzymały wysoką przewagę do końca.

Czwarta partia była najbardziej wyrównana, zwłaszcza do połowy seta. Lekką przewagę widać było po stronie sopocianek, jednak BKS skutecznie gonił przeciwniczki, raz po raz wyrównując stan spotkania. Od stanu 15:15 miejscowa drużyna rozpoczęła budowanie przewagi. Bielszczanki nie były w stanie już przeciwstawić się rywalkom. Trefl ostatecznie zwyciężył w secie 25:20 i w całym spotkaniu 3:1.

Atom Trefl Sopot – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1
(25:23, 25:17, 20:25, 25:20)

Trefl: Świeniewicz (9), Bełcik (6), Maculewicz (9), Fernandez (8), Fatiejewa (1), Ozsoy (13), Maj (libero) oraz Śliwa (1), Konieczna (18), Sieczka i Boz
BKS: Ciaszkiewicz (8), Wojtowicz (8), Frąckowiak (15), Okuniewska (16), Studzienna (7), Kaczmar (3), Sawicka (libero) oraz Podolec, Waligóra (1) i Matusiak