Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Raul Lozano: Anastasi wykona tutaj wielką pracę

Raul Lozano: Anastasi wykona tutaj wielką pracę

fot. archiwum

- Łączą nas dobre relacje i wiem, że ma duże doświadczenie. Jego wybór wpłynie bardzo pozytywnie na polski zespół. Myślę, że wykona tutaj wielką pracę - mówi o nowym szkoleniowcu reprezentacji Polski jej były selekcjoner, Raul Lozano.

Odchodził pan z naszej kadry w niezbyt miłej atmosferze. Nie męczą już pana złe wspomnienia?

Raul Lozano:Wracam do Polski ze względu na dobre wspomnienia, a nie złe. Cieszę się z przyjazdu i spotkań z przyjaciółmi. W Polsce czuję się komfortowo. Każdy trener, który pracował z reprezentacją, miał do wykonania ciężką pracę. Każdy! To był bardzo dobry i interesujący etap w mojej karierze. Wspominam go szczególnie miło z powodu zawodników, bo z większością z nich łączyły mnie bardzo dobre relacje, z powodu osób, które poznałem, i tego jak pracowałem. A musiałem naprawdę ciężko pracować, żeby wywalczyć rzeczy, które dotąd nie były normą w polskiej siatkówce. Jedyne złe wspomnienie jest związane z Arkiem Gołasiem. Ze szczególnym smutkiem wspominam 16 września, dzień jego śmierci.

Utrzymuje pan kontakt ze swoimi byłymi zawodnikami?Dzwoniłem właśnie do Sebastiana Świderskiego i Piotra Gruszki, żeby zapytać o ich zdrowie. Kontuzje to bardzo trudny czas. Chciałem usłyszeć od nich, jak się czują. Poza tym zawsze śledzę polską ligę.

Mógłby pan kiedyś znów pracować z polską reprezentacją?

Tak, bez żadnego problemu. Ze względu na kraj, sympatię. Uważam jednak, że pewne cykle dobiegają końca. Do wielu miejsc, w których pracowałem, na pewno bym nie wrócił. Na przykład kilka włoskich klubów.

A klub PlusLigi wchodziłby w grę?

Niczego nie wykluczam. Z federacją niemiecką mam kontrakt do igrzysk. Nie wiem, co będę robił później. W tym roku i w ubiegłym miałem propozycję od klubu tureckiego i rosyjskiego. Kontrakt pozwala mi na łączenie pracy z reprezentacją i z klubem. Ten, który miałem w Polsce tego zabraniał. Odrzuciłem jednak tamte oferty, ponieważ długo byłbym poza domem. Moja rodzina mieszka w Argentynie. Gdybym spędził cały sezon w klubie, a później skupił się na reprezentacji, wówczas rodzinę widziałbym tylko przez skype’a. Nie chciałem tego.

Jastrzębski Węgiel ma szansę pokonać Trentino w półfinale Ligi Mistrzów?

W meczach siatkarskich zawsze wygrywa ten, kto gra lepiej. Czasem wielkie drużyny nie mają dobrego dnia. Ostatnio Trentino przegrało w lidze 0:3 ze znacznie słabszym zespołem, co świadczy o tym, że nie ma ekip niepokonanych. A zatem Jastrzębski musi zagrać bardzo dobrze i do tego trafić na słabszy dzień Trentino. Jeśli Włosi zagrają na swoim poziomie, szanse są nikłe.

Cały wywiad Barbary Bardadyn w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved