Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Podsumowanie 15. kolejki Serie A kobiet

Podsumowanie 15. kolejki Serie A kobiet

W meczach 15 kolejki żeńskiej serie A żadne spotkanie nie zakończyło się w trzech setach, co świadczy o tym, że zbliżają się decydujące rozstrzygnięcia przed fazą play-off. W meczu o trzecie miejsce w tabeli siatkarki Villa Cortese pokonały Asystel Volley Novara.

W pierwszym meczu zaskakująco duży opór gościom z Perugii stawiły zawodniczki Riso Scotti Pavia. Po pięciosetowym pojedynku ostatecznie zwyciężyły przyjezdne, choć gospodynie prowadziły już nawet 2:1 w partiach. Prawdziwy „dzień konia" w zwycięskiej drużynie miała Quaranta, która zdobyła aż 33 punkty. Wśród podopiecznych trenera Milano niewiele ustępowała jej Brown, uzyskując 26 „oczek".

Riso Scotti Pavia – Despar Perugia 2:3
(21:25, 25:23, 27:25, 20:25, 7:15)

W Piacenzie, w obecności 2000 widzów, podopieczne trenera Chiappafreddo przegrały z Foppapedretti w czterech setach. Wśród przyjezdnych na wyróżnienie zasługują, będąca ostatnio w świetnej formie, środkowa Nucu i jej koleżanka ze środka siatki, Zambelii, która zastępowała Arrighetti. Po stronie gospodyń na pierwszy plan także wysunęły się zawodniczki będące nominalnie w cieniu czyli Kajalina, Nicolini i Scarabelli. Słabiej niż zwykle zagrała z kolei Brussa.

Rebecchi Nordmeccanica Piacenza – Norda Foppapedretti Bergamo 1:3
(19:25, 20:25, 25:21, 22:25)

W trzecim, chyba najciekawszym spotkaniu, wicemistrzynie Włoch pokonały na swoim parkiecie zawodniczki z Novary. W zespole miejscowych nadal na parkiecie nie pojawia się Aguero, co skrzętnie wykorzystuje Hodges, która, oprócz Portorykanki Cruz, była najlepiej punktującą swojej drużyny. Wśród podopiecznych trenera Caprary aż 5 siatkarek zdobyło, co najmniej, 10 „oczek", jednak zawiodła atakująca Barun, bez której Asystel po prostu nie mógł osiągnąć lepszego wyniku.

MC-Carnaghi Villa Cortese – Asystel Volley Novara 3:1
(27:25, 25:19, 12:25, 27:25)

W czwartym meczu mistrzynie Italii bez większych problemów pokonały Florens Castellanę. Po stronie miejscowych dobrą formę pokazały środkowe – Guiggi zdobyła 15 punktów, z kolei Manzano dołożyła 12 „oczek". Wśród gości na parkiecie nie pojawiła się jedna z trzech liderek – Ravetta, co spowodowało, że atak ekipy z Grotte rozkładał się bardziej równomiernie niż zwykle, a 11 „oczek" zdobyła nawet, rzadko pojawiająca się na boisku, Wood.

Scavolini Pesaro – Florens Castellana Grotte 3:1
(25:20, 21:25, 25:18, 25:18)

W przedostatnim spotkaniu Spes poległ u siebie z Yamamay 1:3, ale to mało istotne wobec kolejnego rekordowego osiągnięcia Simony Gioli. Reprezentantka Włoch w czwartym kolejnym meczu poprawiła swój wynik punktowy i doprowadziła go do stanu 25, co jest wynikiem niespotykanym na jej pozycji. Ekipie z Arsizio udało się zwyciężyć mimo nie najlepszej dyspozycji tria Havelkova-Havlickova-Meijners, jednak ciężar gry wzięły na siebie tym razem Marcon i Crisanti.

Spes Conegliano – Yamamay Busto Arsizio 1:3
(29:27, 17:25, 23:25, 20:25)

W ostatnim meczu zawodniczki z Modeny pokonały nieoczekiwanie ekipę z Urbino. Mimo porażki, podopieczne trenera Salvagniego powinny się raczej cieszyć z jednego punktu, bo przegrywały już 0:2 w setach. W ich szeregach najlepiej spisywały się środkowe Garzaro i Wilson, które zdobyły łącznie aż 38 punktów. Wsród miejscowych, tradycyjnie, najlepiej prezentowała się Matuskova, chociaż dzielnie wspomagały ją Partenio i Bacchi.

LIU-JO Volley Modena – Chateau d’Ax Urbino Volley 3:2
(29:27, 25:21, 19:25, 23:25, 15:10)