Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Dwa weekendowe zwycięstwa Krispolu

II liga M: Dwa weekendowe zwycięstwa Krispolu

fot. archiwum

Rywalizacja w play-off pomiędzy ekipami Krispolu Września i Sobieskiego Żagań zaczęła się od zwycięstwa gości. Żaganianie wygrali inauguracyjnego seta i... na tym niespodzianki się skończyły. Pomarańczowi byli lepsi w pozostałych pięciu partiach.

My bardzo chcieliśmy, a Żagań przyjechał się tu pobawić i pograć sobie w siatkówkę. Dlatego tak wyszło – tłumaczył porażkę w pierwszej odsłonie sobotniego meczu trener Krzysztof Wójcik.Z reguły w pierwszych setach jesteśmy bardzo spięci. Dopiero potem łapiemy luz i prezentujemy się naprawdę dobrze – dodaje szkoleniowiec Krispolu. Po zmianie stron rzeczywiście nie było już wątpliwości, kto jest faworytem tej rywalizacji. Choć w sobotę wrzesińska machina od czasu do czasu się zacinała. Efekt? Nerwówka w trzeciej partii. – Jeśli graliśmy dobrze w każdym elemencie, to nie było problemu. Ale wystarczy, że szwankowało chociażby przyjęcie albo zagrywka i już tak dobrze nie było – mówi Wójcik. Niewiele zabrakło, a w sobotę Sobieski doprowadziłby przynajmniej do tie-breaka. W końcówce trzeciego seta to jednak gospodarze zachowali więcej zimnej krwi, by potem dobić rywala, pozwalając mu na zdobycie zaledwie szesnastu punktów. 

W niedzielę takich emocji już nie było. Szesnaście oczek to była niemal górna granica, jaką osiągnęli przyjezdni (tylko w drugim secie zdobyli punkt więcej). – Od pierwszej piłki zagraliśmy to, na co nas stać i przez cały czas kontrolowaliśmy sytuację – relacjonuje opiekun Krispolu. Gładkie 3:0 przybliżyło jego zespół do finału, który rozpocznie się za dwa tygodnie. Najpierw trzeba jednak przypieczętować awans w Żaganiu. – To jest faza play-off i trzeba być skoncentrowanym od pierwszej do ostatniej piłki, ale nie ukrywam, że przygotowuję drużynę w ten sposób, aby forma przyszła na decydujące mecze z Poznaniem i potem turniej mistrzów grup – zdradza Krzysztof Wójcik.

Tekst z serwisu:

I mecz: Krispol Września – Sobieski Arena Żagań 3:1
(20:25, 25:15, 26:24, 25:16)II mecz: Krispol Września – Sobieski Arena Żagań 3:0
(25:15, 25:17, 25:16)

Zobacz także:
Wyniki fazy play-off II ligi mężczyzn, grupa 1

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved