Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Udany rewanż Ślepska

I liga M: Udany rewanż Ślepska

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej I ligi mężczyzn miała miejsce konfrontacja między zespołami Jokera Piła i Ślepska Suwałki. Pierwsze spotkanie tych zespołów wygrali siatkarze z Piły. Zawodnikom Adama Aleksandrowicza w pełni udał się rewanż za porażkę.

Spotkanie tych dwóch zespołów zapowiadało się emocjonująco. I faktycznie, emocji w niektórych momentach nie brakowało. Od początku pierwszego seta drużyna z Suwałk, głównie przez psute zagrywki i dobrze ustawionym blokiem, wypracowała sobie sporą przewagę (11:5), której zespół Jarosława Kubiaka, mimo tego, że doganiał przeciwnika, nie był już w stanie odrobić. W tym secie obie drużyny bardzo często psuły zagrywki. Po obu stronach siatki nie brakło zjawiskowych bloków i piekielnie mocnych ataków. Mimo starań całego zespołu, Joker przegrał dość wysoko pierwszą część, 17:25.

Drugą odsłonę spotkania niewielkim prowadzeniem ponownie rozpoczęli zawodnicy suwalskiego Ślepska. Trzypunktową przewagę pilanie odrobili drobnymi seriami, doprowadzając do stanu 11:11. Po osiągnięciu remisu zespoły po raz kolejny w tym secie i meczu zdobywały i traciły punkty niedługimi seriami. Emocji nie brakowało szczególnie w końcówce seta, gdzie przy wyniku 24:20 na korzyść gości, pilski zespół przy zagrywce Witolda Chwastyniaka przejął inicjatywę i dzielnie walcząc w kontrach, doprowadził do stanu 23:24. Mimo naprawdę zaciętej i wyrównanej walki w końcówce to siatkarze z Suwałk wygrali tę partię mniej pewnie niż poprzednią – 25:23.

Trzeciego seta dla odmiany prowadzeniem rozpoczęli pilanie. Do stanu 9:9 walka była w miarę wyrównana. Po osiągnięciu pierwszego i ostatniego remisu w tym secie grę przejęła drużyna gości. Zespół Adama Aleksandrowicza za wszelką cenę nie chciał dopuścić do głosu ekipę gospodarzy, jednak nie do końca im się to udało, bowiem pilanie, po raz kolejny przy dobrej zagrywce środkowego Chwastyniaka, odrobili 4 punkty (14:18). Na nic się to jednak zdało, ponieważ drużyna gości postanowiła szybko zakończyć tego seta i cały mecz, pozwalając Jokerowi na zdobycie zaledwie 5 punktów. Trzecia odsłona meczu zakończyła się wynikiem 25:19 a cały mecz 3:0 na korzyść siatkarzy z Suwałk.

Joker Piła – Ślepsk Suwałki 0:3
(17:25, 23:25, 19:25)