Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Milos Terzić: W walce o mistrzostwo Serbii nie ma faworyta

Milos Terzić: W walce o mistrzostwo Serbii nie ma faworyta

fot. archiwum

Milos Terzić - kapitan i zarazem najlepszy zawodnik ekipy Crvenej Zvezdy - poprowadził w tym roku swą drużynę do wywalczenia Pucharu Serbii. Przyjmujący ponadto został wybrany najlepszym sportowcem roku 2010 przez Związek Sportowy Crvenej Zvezdy.

Jak czujesz się po triumfie w walce o Puchar Serbii?

Milos Terzić: – Uczucie, które mnie przepełnia, nie różni się niczym od tego co czuję po zdobyciu jakiegokolwiek trofeum. Nie mieliśmy wiele czasu na świętowanie gdyż czekają nas kolejne wyzwanie, mistrzostwo kraju. Bardzo szybko zapomnieliśmy o tym sukcesie i idziemy dalej, na przód. Musimy zachować „chłodną głowę”, nie wolno nam myśleć, że jesteśmy niepokonani, bo to zawsze pociąga za sobą gorsze wyniki. Do walki o Puchar nie przystępowaliśmy w roli faworytów.

Czy Crvena Zvezda jest obecnie głównym kandydatem do tytułu mistrza Serbii?– Oczywiście, że nie! W bieżącym sezonie najlepiej, jak do tej pory, prezentuje się Partizan Belgrad, ale mimo to nie uważam, że nie ma oczywistego faworyta. Każdy z zespołów z czołowej czwórki – Partizan, Crvena Zvezda, Vojvodina czy Radnicki Kragujevac – ma równe szanse w walce o tytuł, wszystko rozstrzygnie boisko. Ja mam nadzieję jednak na podwójną koronę w tym sezonie.

Jest to możliwe by wasza drużyna utrzymała tak świetną formę, jaką prezentowała w finale Pucharu Serbii, do końca sezonu?

– To po prostu był nasz dzień. Byliśmy ogromnie zmotywowani by wygrać, chcieliśmy się też zrewanżować Partizanowi, gdyż w dwóch poprzednich spotkaniach pokonali nas bardzo wysoko. Poza tym to na naszych rywalach ciążyła presja, to oni byli faworytami meczu.

Co jest największą siłą waszej ekipy?

Przede wszystkim tworzymy kolektyw – to jeśli chodzi o aspekt sportowy, jeżeli zaś mowa o elementach czysto siatkarskich, to powiedziałbym, że zagrywka.

Spodziewasz się powołania do kadry narodowej również w tym roku?

– Serbia ma wielu świetnych przyjmujących, konkurencja jest duża, mimo to wierzę, że dostanę powołanie. Gra dla jednej z najlepszych drużyn na świecie bardzo dużo dla mnie znaczy, reprezentowanie barw narodowych to wielki honor. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

Jakie są twoje oczekiwania odnośnie wyniku Serbii w Lidze Światowej i mistrzostwach Europy?

– Nasza grupa w Lidze Światowej nie wydaje się należeć do najtrudniejszych, na papierze to my jesteśmy faworytami, jednakże musimy to jeszcze udowodnić na boisku. Zobaczymy, co się wydarzy ale mam nadzieję na zdobycie złota. Co do czempionatu kontynentu to tak naprawdę niczego nie można być pewnym. Chciałbym przede wszystkim, byśmy poprawili wynik ostatnich mistrzostw.

źródło: odbojka24.rs

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved