Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębianie muszą zejść z pucharowych chmur na ligową ziemię

Jastrzębianie muszą zejść z pucharowych chmur na ligową ziemię

fot. archiwum

- W niedzielę rozgrywamy pierwszy mecz o utrzymanie z Pamapolem Wieluń. On jest równie ważny jak Final Four. Trzeba teraz szybko zapomnieć o sukcesach w Europie, by nie dostać po głowie w Polsce - sprowadza na ziemię swoich siatkarzy trener Lorenzo Bernardi.

Kolację po wygranym złotym secie z Noliko Maaseik i wywalczeniu awansu do Final Four Ligi Mistrzów trener Loranzo Bernardi rozpoczął od wzniesienia toastu. – Szkoleniowiec jest nikim bez swoich zawodników. Dziękuję wam bardzo za to, co zrobiliście. Mecz z Noliko był naszym finałem Ligi Mistrzów i my ten finał wygraliśmy – powiedział Włoch. I od razu zszedł na ziemię.

W niedzielę rozgrywamy pierwszy mecz o utrzymanie z Pamapolem Wieluń. On jest równie ważny jak Final Four. Trzeba teraz szybko zapomnieć o sukcesach w Europie, by nie dostać po głowie w Polsce – apelował Bernardi.

Jastrzębianie są w gorszej sytuacji niż ich rywale w PlusLidze, którzy mieli ostatnio czas na normalne treningi. Wicemistrzowie Polski muszą godzić występy w lidze ze startami w europejskich pucharach, do tego dochodzi jeszcze zmęczenie podróżami. – Pamapol ostatnio solidnie trenował, ale mam nadzieję, że zagramy z nimi tak, jak w złotym secie przeciwko Noliko. Wtedy łatwo powinniśmy wygrać pierwszy mecz – przyznał Lukas Divis, a Mitja Gasparini dodał: – Jesteśmy w Final Four Ligi Mistrzów, a nie udało nam się znaleźć w gronie sześciu najlepszych drużyn PlusLigi. To uczy pokory i pokazuje, jak mocne są polskie rozgrywki. Do meczu z Pamapolem musimy zresetować nasze głowy.Po zakończeniu sezonu Jastrzębski Węgiel czeka kadrowa rewolucja. Jedną z opcji są wzmocnienia z Noliko Maaseik. Z klubem skontaktowała się agencja menedżerska, która zaoferowała trzech graczy Noliko. Jak udało się ustalić dziennikarzom Przeglądu Sportowego, jednym z nich jest francuski atakujący Mory Sidibe. Menedżer Guiudo Goertzen rozmawiał na ten temat z prezesem Jastrzębskiego Węgla Zdzisławem Grodeckim.

* więcej w "Przeglądzie Sportowym"

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved