Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Modranska Prostejov triumfatorem ligi MEVZA

Modranska Prostejov triumfatorem ligi MEVZA

Siatkarki Modranska Prostejov, które były gospodyniami Final Four, pokonały w półfinałach Doprastav Bratysława, a w meczu o złoto  okazały się lepsze od austriackiego Post Schwechat. Dla Czeszek był to pierwszy sezon w lidze środkowoeuropejskiej.

W spotkaniach półfinałowych nie byliśmy świadkami wielkich emocji. Oba mecze zakończyły się rezultatem 3:0, a wyniki w poszczególnych setach świadczą o tym, jak wielka różnica dzieliła te zespoły. W pierwszym meczu półfinałowym pomiędzy czeskim i słowackim zespołem najlepiej punktującymi zawodniczkami były Tatiana Artmenko, Corina Ssuschke oraz Gabriela Tomasekova, które zanotowały na swoim koncie po 11 punktów. Niemiecka zawodniczka grająca w barwach drużyny z Czech mogła pochwalić się 91% skutecznością w ataku. W drugim półfinale to Alexis Crimes zdobyła najwięcej punktów dla swojej drużyny, Post Schwechat – 13.

Modranska Prostejov – Doprastav Bratysława 3:0
(25:17, 25:16, 25:11)

Post Schwechat – Nova KBM Branik Maribor 3:0
(25:19, 25:15, 25:19)

Ogromne emocje wzbudził natomiast mecz o brązowy medal, w którym spotkały się zespoły z Bratysławy i Mariboru. Po rundzie zasadniczej to zespół ze Słowenii zajmował trzecie miejsce. Triumfatorki ligi MEVZA z sezonu 2009/2010 również lepiej rozpoczęły to spotkanie. Prowadziły już 2:0, jednak do walki zerwały się siatkarki ze stolicy Słowacji i wyrównały stan meczu. W tie-breaku ponownie lepsze okazały się zawodniczki Doprastav Bratysława i po zwycięstwie 15:13 na ich szyjach zawisł brązowy medal.

Doprastav Bratysława – Nova KBM Branik Maribor 3:2
(21:25, 18:25, 25:17, 25:20, 15:13)

Doprastav Bratysława: Kuciakova (11), Palgutova (12), Frigmanska (5), Fencova (17), Rojkova (12), Smitalova (8), Valachova (libero) oraz Abrahamova (4), Bryndzova i Konecna (8)
Branik Maribor: Potokar (13), Stalzer (9), Ammerman (13), Milosavljevic (4), Planinsec (16), Hustinski (11), Pajnik (libero) oraz Kaucic (1), Jerala i Valencic (3)

W walce o tytuł mistrzowski zmierzyły się drużyny Modranska Prostejov i Post Schwechat. Mecz nie należał do wyrównanych. Gospodynie rozpoczęły mecz nerwowo i miały kłopoty w przyjęciu, czego skutkiem była przegrana premierowa partia do 18. Drugi set to skuteczna zagrywka, w szczególności Ivany Bramborovej. Siatkarki Prostejova zdobyły w ten sposób siedem punktów i zakończyły tego seta wygraną do 17. Pozostałe dwie odsłony finałowego spotkania to już wyraźna dominacja podopiecznych trenera Cady. Zwyciężając do 15 i 14, mogły cieszyć się z pierwszego w historii klubu tytułu mistrzyń ligi środkowoeuropejskiej.

Modranska Prostejov – Post Schwechat 3:1
(18:25, 25:17, 25:15, 25:14)

Modranska Prostejov: Velikiy (10), Kubinova (2), Tomasekova (5), Ssuschke (18), Lipcer (12), Artmenko (2), Chlumska (libero) oraz Bramborova (21)
Post Schwechat: Thompson (1), Crimes (8), Pressey (12), Ma (5), Jones (11), Simich (11), Miyashiro (libero) oraz Radosova (1), Zburova, Pichler, Rimser

Wyniki Final Four oraz klasyfikacja końcowa ligi MEVZA kobiet w sezonie 2010/2011.