Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Ruciak: Nie poprzestaniemy tylko na udziale w finale

Michał Ruciak: Nie poprzestaniemy tylko na udziale w finale

fot. archiwum

- Generalnie nie jesteśmy faworytem finałowej konfrontacji z Sisleyem. Jednak przed meczami nie składamy broni i na pewno możemy obiecać, że w obu meczach podejmiemy walkę - zapowiada Michał Ruciak. Dziś pierwszy mecz finałowy Pucharu CEV.

Postaramy się jak najlepiej wykonywać wszystkie siatkarskie elementy, a na boisku okaże się, czy to wystarczy na rywala. Sisley wygrał półfinałową potyczkę z Resovią, ale zespół z Rzeszowa pokazał, że można prowadzić z Włochami równorzędną walkę – mówi kapitan ZAKSY, Michał Ruciak.

ZAKSA w półfinale Pucharu CEV siatkarzy wyeliminowała CSKA Sofia. Kędzierzynianie przegrali pierwsze spotkanie w Bułgarii, a następnie pokonali rywala we własnej hali i wygrali "złotego seta". – Dojście do finału europejskich pucharów to wielka rzecz. Przecież przez wiele lat żaden polski zespół nie dostępował tego zaszczytu. Były awanse naszych drużyn do Final Four, mecze o trzecie miejsca, ale wciąż brakowało udziału Polaków w ścisłym finale. Osiągnęliśmy już duży sukces, ale nie poprzestaniemy na tym, by tylko wziąć udział w finale. Teraz walczymy o puchar – zapowiada przyjmujący kędzierzynian.

Siatkarze ZAKSY i trener Krzysztof Stelmach już od tygodnia zastanawiają się, co zrobić, by pokonać włoski zespół. – Na pewno nie może być falowania w grze, tylko od początku pierwszego meczu do końca rewanżu musimy zagrać we wszystkich elementach na równym wysokim poziomie. Jakikolwiek nasz przestój Sisley na pewno wykorzysta, co może nas sporo kosztować – uważa Michał Ruciak.Cały wywiad Romana Stęporowskiego w Nowej Trybunie Opolskiej

źródło: inf. własna, Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved