Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Niedosyt opolskich akademików

II liga M: Niedosyt opolskich akademików

fot. archiwum

O sporym pechu mogą mówić siatkarze AZS-u Politechnika Opolska Cementownia Odra S.A. Podopieczni Zbigniewa Rektora przez większość rundy zasadniczej znajdowali się z pierwszej czwórce II ligi mężczyzn gr. 2. Ostatecznie zajęli 5. miejsce.

Awans do półfinału zaprzepaściliśmy ostatnią porażką po tie-braku w Częstochowie z Delic-Polem, który znalazł się w czwórce naszym kosztem. W decydującym secie prowadziliśmy 14:11, a i tak go nie wygraliśmy – wyjaśnia trener AZS-u Zbigniew Rektor. Gdyby jego podopiecznym udało się wykorzystać piłkę meczową, wyprzedziliby ekipę z Częstochowy i zagrali o awans do I ligi. – Trudno, takie mecze się zdarzają. Chłopcy dostali taką nauczkę tą przegraną, że już chyba nigdy nie dopuszczą do podobnej sytuacji – dodaje szkoleniowiec.

Tym samym dla jego siatkarzy był to ostatni ligowy mecz w tym sezonie, podobnie jak dla Victorii Wałbrzych, bowiem o lokaty 5.-6. już się nie gra. – W związku z tą zaprzepaszczoną szansą na walkę o wyższe miejsca jest spory niedosyt, ale patrząc przez pryzmat całych zmagań, to były one udane – uważa Rektor. – Do rozgrywek podchodziliśmy z zadaniem zapewnienia sobie miejsca od szóstego wzwyż i ten cel udało się zrealizować znacznie szybciej, niż się sami spodziewaliśmy – mówi szkoleniowiec akademików.

* Łukasz Baliński
* szerzej w Gazecie Wyborczejźródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved