Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pekpol na własnym boisku ograł gdańskiego Trefla

I liga M: Pekpol na własnym boisku ograł gdańskiego Trefla

fot. archiwum

Fantastyczne widowisko w Ostrołęce! Po stojącym na wysokim poziomie meczu Pekpol Ostrołęka pokonał drużynę Lotosu Trefl Gdańsk 3:1. Tym samym podopieczni Andrzeja Dudźca i Lucjana Łomacza awansowali na 5. miejsce w tabeli I ligi mężczyzn.

Zaczęło się bardzo dobrze dla miejscowych. Siatkarze Andrzeja Dudźca i Lucjana Łomacza od początku pierwszego seta wyszli na prowadzenie i starali się je utrzymać. Konsekwentnie serwisy kierowane na Jorge Hernandeza oraz duża skuteczność w ataku dały biało-czerwonym zwycięstwo w pierwszej partii 25:20. W drugim secie scenariusz się powtórzył, z tym, że oba zespoły w końcówce szły punkt za punkt. Ostatecznie na przewagi wygrał Pekpol 25:23, prowadząc w meczu 2:0. W trzeciej odsłonie meczu do głosu doszli podopieczni Dariusza Luksa. Gdańszczanie byli w niej wyraźnie lepsi, atomowymi zagrywkami straszył Daniel Wilk, a Enrique de la Fuente punktował prawie w każdej swojej akcji. Wygrana Trefla 25:18 dawała przyjezdnym jeszcze cień nadziei na zwycięstwo. Nadzieja umiera ostatnia, w tym wypadku umarła w czwartym secie. Goście starali się i prowadzili wyrównaną grę z Pekpolem ale to ostrołęczanie od stanu 22:22 zdobyli dwa punkty i mieli piłkę meczową. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy z Ostrołęki, która przesunęła się na 5. miejsce w tabeli I ligi mężczyzn.

Pekpol Ostrołęka – Lotos Trefl Gdańsk 3:1
(25:20, 25:23, 18:25, 25:23)

Składy zespołów:
Pekpol: G.Pietkiewicz, P.Pietkiewicz, Jacyszyn, Stańczuk, Sacharewicz, Żyliński, Kaniowski (libero) oraz Białek, Walendzik i Szczygielski.
Trefl: Maciończyk, Hernandez, De la Fuente, Kaczmarek, Świrydowicz, Wilk, Żurek (librero) oraz Szczurek i Edgar.Zobacz również:
Wyniki 25. kolejki spotkań oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: pekpol.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved