Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paweł Zatorski: Nie wolno się bać

Paweł Zatorski: Nie wolno się bać

fot. archiwum

- Skoro byliśmy w stanie powalczyć z Zenitem u nas, to da się także w Kazaniu. Jeśli zagramy na 100 proc. możliwości, to będziemy w stanie przełamać rosyjską drużynę - mówi Paweł Zatorski. Mecz PGE Skry z Zenitem w środę o godz. 16.

Jak gra się przeciwko drużynie, w której sześciu zawodników – jak wy to mówicie – kopie z zagrywki.

Paweł Zatorski:Inaczej niż u nas w lidze, gdzie zagrywka taktyczna, czyli flot bezrotacyjny, odgrywa duża rolę i stwarza wiele problemów. Są też zawodnicy serwujący mocno, ale można sobie z nimi dać radę. Zagrywki Rosjan są trudne przez swoją siłę. Trzeba się temu przeciwstawić większą koncentracją i wolą walki. Dobrym sposobem na to są też nasze dobre serwy.

Wolisz przyjmować floty czy mocne serwy?Przy flocie staram się pokrywać dużą część boiska, a przy silnej zagrywce, jaką mają Rosjanie, trzeba stanąć w ciemno. Piłka leci z taką prędkością, że gdy stanie się w nieodpowiednim miejscu, nie da się już niczego poprawić.

Spotkałeś kiedyś drużynę, która tak mocno serwuje?

Takiej nie. W Częstochowie [Zatorski przez dwa sezony występował w tamtejszym AZS-ie – przyp. red.] starliśmy się z Odincowem i zmierzyłem się z ogromną rosyjską siłą. Ale nie była tak mocna jak u zawodników z Kazania. Nie wolno jednak się bać, ale podjąć walkę. To jest najważniejsze.

Jak oceniasz szansę PGE Skry przed rewanżem?

– Po pierwszym meczu byłem w nastroju pełnym niedosytu. Czułem, że była szansa wygrania, zrobienia dużo lepszego wyniku. Niestety, nie wyszło nam. Teraz jestem przekonany, że skoro byliśmy w stanie powalczyć z Zenitem u nas, to da się także w Kazaniu. Gospodarzom z pewnością pomagają ściany, więc będzie trochę trudniej. Jeśli jednak zagramy na 100 proc. możliwości, to będziemy w stanie przełamać rosyjską drużynę.

* Rozmawiał Jarosław Bińczyk
* Więcej w Gazecie Wyborczej Łódź

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved