Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Gyorgy Grozer: Oczekiwane przez kibiców sukcesy są kwestią czasu

Gyorgy Grozer: Oczekiwane przez kibiców sukcesy są kwestią czasu

fot. archiwum

- Trzeba podkreślić, że Sisley to czołowa drużyna włoskiej ligi, prezentująca wysoki poziom gry i bardzo szybki system gry - mówi o finałowych przeciwnikach ZAKSY w Pucharze CEV Gyorgy Grozer. Jego Resovia odpadła z Sisleyem w półfinale.

Była szansa na polski finał w Pucharze CEV, ale nie sprostaliście Sisleyowi. Dlaczego?

Gyorgy Grozer:Mamy poczucie straconej szansy, ponieważ Sisley był w naszym zasięgu i mogliśmy przejść ten zespół. Zaprzepaściliśmy bardzo dużą szansę na zwycięstwo w pierwszym spotkaniu w Rzeszowie i już wtedy skomplikowaliśmy sobie sytuację. Do rewanżu podeszliśmy jednak odpowiednio zmotywowani i zaczęliśmy mecz w Belluno bardzo dobrze aż do stanu 12-7 i 14-10 w drugim secie. Wtedy przytrafił nam się przestój w grze i straciliśmy kontrolę nad tym spotkaniem. Fei i Papi dawali nam się cały czas we znaki i nie byliśmy ich w stanie powstrzymać czy to w bloku, czy w obronie. Decydujące znaczenie dla porażki miały nasze błędy własne popełniane w ważnych momentach, kiedy mogliśmy uzyskać przewagę i złamać przeciwnika.

Nie było tak, że w meczach Sisleyach wróciła wasza największa bolączka z początków sezonu, kiedy to często zdarzało się, że przestoje w grze potęgowały niemoc i powodowały, że nie potrafiliście sobie jako zespół poradzić w takich trudnych sytuacjachTrzeba podkreślić, że Sisley to czołowa drużyna włoskiej ligi, prezentująca wysoki poziom gry i bardzo szybki system gry. My w tym sezonie nie mieliśmy szansy do częstych pojedynków z takimi dobrymi zespołami, przeciwko którym blok i taktyka mają bardzo duże znaczenie. Nie jesteśmy przecież złą drużyną, jeśli chodzi o grę blokiem, natomiast Fei i Papi bardzo utrudnili nam grę, bo nie mogliśmy sobie poradzić z ich atakami. Na takim poziomie, grając przeciwko tak silnemu zespołowi, dobra taktyka i skuteczna gra blokiem są bardzo ważne.

Uciekł wam jednak już drugi ważny cel na ten sezon. Po odpadnięciu w półfinale Pucharu Polski i półfinale CEV Cup pozostała wam walka o mistrzostwo Polski. Oczekiwania wobec Asseco Resovii wobec przedsezonowych wzmocnień są bardzo duże.

Nie twierdzę, że nie mamy mocnego zespołu i dobrych zawodników w składzie. Wręcz przeciwnie, drużyna jest naprawdę silna, ale w porównaniu np. do Skry Bełchatów gramy ze sobą w tym składzie dopiero pierwszy rok i trudno oczekiwać od nas od razu sukcesów na każdym polu. Bełchatów od kilku lat budował swoją potęgę i pamiętam np. mecze ze Skrą jako zawodnik Friedrichshafen, które wygrywaliśmy, mimo że teoretycznie byliśmy słabszą drużyną. Natomiast teraz Bełchatów ma już spore doświadczenie i ogranie w podobnym składzie, dlatego w tym sezonie gra naprawdę bardzo dobrze. Mimo wszystko uważam, że nasz zespół jest na właściwej drodze i te oczekiwane przez kibiców sukcesy są kwestią czasu. Nie można oczekiwać, że wszystko osiągnie się łatwo i praktycznie od razu.

Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved