Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Siergiej Tietiuchin: Mecz w Kazaniu musimy zacząć pewnie

Siergiej Tietiuchin: Mecz w Kazaniu musimy zacząć pewnie

fot. archiwum

- Słabych w tych rozgrywkach nie ma, ważna będzie dyspozycja dnia. Skra to renomowana drużyna, która ma w swoich szeregach znakomitych siatkarzy.  Walka w Kazaniu będzie twarda - mówi przed rewanżowym spotkaniem Ligi Mistrzów pomiędzy Skrą a Zenitem Kazań, siatkarz rosyjskiego klubu, Siergiej Tietiuchin.

PZPS.pl: Wygrać z Zenitem można, ale trzeba zagrać cały mecz na 100 procent mocy.

Siergiej Tietiuchin: – Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Jesteśmy silnym zespołem, ale jak nie raz historia pokazała – każdego można pokonać, nawet największego faworyta. Skra to bardzo dobry, klasowy zespół. Mecz u siebie, w Kazaniu musimy zacząć pewnie od samego początku, długie rozkręcanie się może nas sporo kosztować.

Jest pan jak wino, im starszy tym lepszy. Jest na to jakaś recepta?– Na dyspozycję wpływa wiele czynników, a w dzisiejszym sporcie przy odpowiednim zdrowym trybie życia, odpowiedniej odnowie – 36 lat to jeszcze nie koniec świata (śmiech). Zdrowie mi dopisuje, niedawno zostałem tatą po raz trzeci i faktycznie gra mi się bardzo dobrze i niech tak jeszcze zostanie przez jakiś czas.

Przy takiej dyspozycji, nie myśli pan o grze w drużynie narodowej?

– Nie, absolutnie. Ja już swoje dla reprezentacji zrobiłem, teraz jest czas dla młodych. Mam rodzinę, której jestem potrzebny, chociaż w okresie wakacyjnym będę miał dla nich zdecydowanie więcej czasu.

Final Four we włoskim Bolzano jest dla was na wyciągnięcie ręki.

– Ja bym jeszcze niczego nie przesądzał. Pewny będę jak wygramy rewanż przed naszą publicznością i sędzia zakończy pojedynek. Słabych w tych rozgrywkach nie ma, ważna będzie dyspozycja dnia. Skra to renomowana drużyna, która ma w swoich szeregach znakomitych siatkarzy. Uważam, że szanse nadal mają obie ekipy. Walka w Kazaniu będzie twarda.

W tegorocznej edycji Ligi Mistrzów przegraliście dwa mecze – z Cannes i Sofią, jak to się stało?

– Byliśmy wtedy w licznych rozjazdach, niestety dalekie podróże nie pomagają w szybkiej regeneracji sił i odpoczynku. Przegraliśmy, ale takie porażki są wliczone w sport, tego się nie uniknie, a istotne jest, aby wygrywać to co najważniejsze.

W Kazaniu na trybunach będzie równie gorąco jak w Łodzi?

– Niestety nie, takiej atmosfery jaka była w Łodzi trudno szukać. Będzie zdecydowanie mniej kibiców, ale też będzie ciekawie. Macie cały czas wspaniałe oprawy na meczach, nie ważne, czy gra reprezentacja, czy są to rozgrywki klubowe – trybuny zapełnione po brzegi, tylko pozazdrościć.

* Autor tekstu: Katarzyna Gotowiec (pzps.pl)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved