Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Ostatnia kolejka rundy zasadniczej w ŁALS

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej w ŁALS

fot. archiwum

W dniu 05.03.2011 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XIV kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

To była ostatnia kolejka rundy zasadniczej w Ekstraklasie, I i II lidze mężczyzn. Od przyszłego tygodnia rusza runda play-off, w której zespoły z miejsc I-V będą walczyły o tytuł mistrzowski i awans do wyższej ligi, a drużyny z miejsc V-VIII zagrają o utrzymanie.

W Ekstraklasie kobiet tylko jedno spotkanie dostarczyło sporo emocji. Po zaciętej walce Wyborowe pokonały z ogromnym trudem niżej sklasyfikowane zawodniczki KS Piórkowscy (3:2). W pozostałych spotkaniach pewne zwycięstwa po 3:0 odniosły drużyny Cehini, Jutrzenka i Tsunami.

W Ekstraklasie mężczyzn wszyscy spodziewali się ogromnych emocji w „korespondencyjnym" pojedynku zespołów Fundacja Jaś i Małgosia oraz Bejłocz, które walczyły o czwarte miejsce w tabeli premiowane grą o medale. Niestety, w pierwszym meczu wicelider Fantom nie podjął walki i w niecałą godzinę przegrał z Jasiem i Małgosią (0:3), co spowodowało, że kolejne spotkanie pomiędzy Bejłoczem a Piazza Cafe było już tylko „meczem przyjaźni" i nie miało wpływu na układ tabeli.Tak więc w pierwszej rundzie play-off w grupie zespołów walczących o tytuł mistrza ligi spotkają się: TKKF Dzikusy z Fundacją Jaś i Małgosia oraz Piazza Cafe z Fantomem. W spotkaniach o utrzymanie się rywalizować będą: Bejłocz z Cyrańscy Team oraz Iskra z Lozametem.

W I lidze mężczyzn walka o awans do pierwszej czwórki trwała do samego końca. Zwycięstwa Venty PAO (3:0 z Piwożłopami), Sbornej (3:2 z Popularnymi) i PGE SA (3:0 z Uniwersytetem Medycznym) zapewniły tym drużynom wymarzony awans. Nie udała się ta sztuka drużynie PKO Bankowy OFE, która pomimo wygranej z liderem Sokołem I Rzgów (3:1) zajęła dopiero piąte miejsce przegrywając rywalizację o pierwszą czwórkę słabszym bilansem setów.

W pierwszej rundzie play-off w walce o awans do ekstraklasy zmierzą się: Sokół Rzgów z PGE S.A. oraz Venta PAO ze Sborną. W grupie walczącej o utrzymanie się PKO Bankowy OFE spotka się z Piwożłopami, a Popularni z Uniwersytetem Medycznym.

W II lidze niezwykle fascynująca końcówka. W bezpośrednim meczu awans do czwórki zapewniła sobie Izba Celna pokonując Easy (3:2). Nie wykorzystała swojej szansy drużyna AMC, która przegrała z Energeo (2:3). Pomimo zwycięstwa z liderem Itaką Film (3:2) nie awansowała także drużyna SWSPiZ.

W pierwszej rundzie play-off w walce o awans do I ligi zagrają: Itaka Film z Izbą Celną oraz Energeo z Volley Team. O utrzymanie będą walczyć: AMC z Bruklandem oraz Easy z SWSPiZ.

W III lidze wśród ośmiu drużyn grających w play-off nie doszło do żadnych niespodzianek. Swoje mecze pewnie wygrały zespoły wyżej sklasyfikowane. Za to nie brakuje emocji w spotkaniach drużyn rywalizujących o miejsca IX – XIII. Bez wątpienia wpływ na to ma fakt, iż w części zespołów występują nauczyciele wychowania fizycznego łódzkich szkół (m.in. Michał Mamełka, Marcin Pieńkowski, Piotr Płaczek), którzy na boisku czynnie wspierają swoich wychowanków co mobilizująco wpływa na postawę ich drużyn.

Na następną kolejkę rozgrywek, zapraszamy 12.03.2011 (sobota) w godzinach 9-15, tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

Zobacz również:
Wyniki i tabela Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved