Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Dębiec: Taki jest sport, taka jest siatkówka

Michał Dębiec: Taki jest sport, taka jest siatkówka

fot. archiwum

- Myślę, że wszyscy będą walczyli o zwycięstwa i te cenne punkty, które dają awans do półfinałów. Trzeba się jeszcze skoncentrować się co najmniej na dwóch meczach, zdobyć punkty i zapewnić sobie awans - mówi  libero AZS Częstochowa Michał Dębiec.

Początek mecz z Politechniką Warszawską mieliście świetny. Prowadziliście w setach 2:0, a w trzecim już 13:9 i niestety nie udało Wam się wygrać kolejnych partii. Co było tego przyczyną?

Michał Dębiec:W trzecim secie faktycznie prowadziliśmy już 13:9, potem Krzysztof Wierzbowski wszedł na zagrywkę i przytrzymał nas do stanu 14:13. Gdzieś uciekła ta nasza dobra gra, szkoda tego, bo była szansa wywieźć komplet punktów z Warszawy i wcześniej zakończyć mecz, żałujemy tego bardzo. Ale cóż taki jest sport, taka jest siatkówka.

Można by powiedzieć, że spotkanie rewanżowe z Politechniką było bliźniaczo podobne, do tego rozgrywanego niecały miesiąc temu w Częstochowie. Podczas tamtego meczu to oni prowadzili a potem przegrali mecz, a teraz sytuacja się odwróciła.Taka jest siatkówka i faktycznie. Nie ukrywam, że przez te dwa i pół seta byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Teraz trzeba usiąść i znaleźć przyczyny tego, że gra gdzieś się nam załamała.

Przed drużyną teraz kolejne mecze z ZAKSĄ, Delectą, Skrą i Resovią. Każdy zespół będzie chciał zająć jak najwyższe miejsce. To chyba nie będą łatwe mecze?

Na pewno łatwe nie będą. Trzeba pamiętać też, że Warszawa ma do rozegrania cztery mecze. Myślę, że wszyscy będą walczyli o zwycięstwa i te cenne punkty, które dają awans do półfinałów. Nasza przewaga nad Warszawą zmalała do sześciu punktów, także trzeba się jeszcze skoncentrować, co najmniej na dwóch meczach zdobyć punkty i zapewnić sobie awans.

Cały wywiad Katarzyny Porębskiej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved