Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jan Such: Ciekawy zespół w Radomiu

Jan Such: Ciekawy zespół w Radomiu

fot. archiwum

Jadar Radom już dwa razy okazał się lepszy od Trefla Gdańsk w walce o utrzymanie w PlusLidze. - Nie zdziwiłbym się, gdyby w tym roku zespół trenera Dominika Kwapisiewicza znowu zagrodził drogę do ekstraklasy siatkarzom z Trójmiasta - mówi Jan Such.

Obecnie Jadar Radom prowadzi w tabeli I ligi i pewnie zmierza po zwycięstwo w fazie zasadniczej. – Utrzymuję stały kontakt z Radomiem, ze środowiskiem siatkarskim tego miasta. W Jadarze powstał bardzo ciekawy, młody zespół. Bucki i Szumielewicz grali jeszcze u mnie. Teraz tacy jak oni nadają ton rywalizacji w I lidze. Mam też satysfakcję, że czterech moich byłych graczy doskonale radzi w Politechnice. Dodam jeszcze, że wszystkie zaległości władz klubu wobec zawodników i graczy zostały uregulowane – mówi Jan Such.

Być może w finale play off I ligi spotkają się Jadar Radom i Trefl Sopot. Zespoły te włączyły m.in. w barażu o miejsca 9-10 PlusLigi. – W składzie gdańskiej drużyny były znakomite nazwiska z reprezentantami Polski czy Serbii. Jednak nie dali oni nam rady. Na szczęście pieniądze nie są wszystkim przy budowie zespołu. Potrzebne są jeszcze inne rzeczy. W obecnej ekstraklasie mamy dowody na to. Nerwowe ruchy wykonywane przez szefów klubów nie są dobre. Pozytywnym przykładem może być Fart Kielce. Powstał tam dobry zespół, jest umiejący dużo trener i mądre kierownictwo, które potrafi przeczekać trudne chwile – powiedział Jan Such.

Co będzie gdy Jadar Radom awansuje do PlusLigi? – Rozmawiam o tym z prezesem Kupidurą. On ma rację, gdy mówi, że drużynie nie można zabronić walki o kwalifikację. Trzeba najpierw uzyskać awans, a następnie szukać sponsorów, rozmawiać z władzami miasta. Siatkówka jest w Radomiu sportem bardzo popularnym i zasługuje on na ekstraklasę. W Czarnych na bardzo wysokim poziomie stoi szkolenie młodzieży. Jeżeli chodzi o zamykanie PlusLigi, to moim zdaniem użyto bardzo niefortunnego określenia. Trzeba po prostu mówić o konieczności spełnienia warunków, przede wszystkim odpowiednia hala i budżet – zakończył Jan Such.Jadar Radom ma praktycznie zapewnione pierwsze miejsce w fazie zasadniczej I ligi. W przedostatniej kolejce nie będzie grać, mecz z SMS Spała odbył się awansem i zespół trenera Dominika Kwapisiewicza wygrał 3:0. W ostatniej kolejce radomianie zmierzą się u siebie z Pekpolem Ostrołęka.

* Autor tekstu: Eugeniusz Andrejuk (pzps.pl)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved