Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Dobrowolski: Następne spotkania będą zupełnie inne

Maciej Dobrowolski: Następne spotkania będą zupełnie inne

fot. archiwum

Siatkarze Farta odnieśli trzecie zwycięstwo nad olsztyńskimi akademikami. Obie drużyny spotkają się już za tydzień w meczu kolejnej rundy fazy play-out. - Następne pojedynki będą meczami nerwów - mówi kapitan kielczan, Maciej Dobrowolski.

Macie chyba jakąś receptę na olsztynian? To już wasze trzecie zwycięstwo nad AZS-em w tym sezonie.

Maciej Dobrowolski: – Tylko i wyłącznie zwycięstwo cieszy, bo tak naprawdę wszystko już zrealizowaliśmy, uzyskaliśmy to, co założyliśmy wcześniej. Naszym celem było uniknięcie Jastrzębskiego Węgla i to nam się udało. Pozycję 7-8 mieliśmy już zagwarantowaną, a dzisiejszy mecz zgodnie z regulaminem musiał się odbyć. Posłużył nam on do szlifowania elementów, do tego, żeby wszyscy mogli dzisiaj pograć, bo trener miał taką możliwość, a do tego cieszymy się ze zwycięstwa.

Przed kolejnymi meczami z Olsztynem na pewno macie przewagę psychologiczną. Czy te mecze będą wyglądały podobnie i znowu zdominujecie rywali?– Następne mecze będą wyglądały zupełnie inaczej, ponieważ będą to mecze nerwów. Przede wszystkim nie będzie tu chodziło o umiejętności, a o to, kto to wszystko lepiej przetrzyma. Gorąco wierzę, że przypadnie to w udziale naszej drużynie. Mamy dobry doświadczony zespół i mam nadzieję, że to doświadczenie w tych właśnie momentach się przyda. Olsztyn grał dobrze, ale to my mieliśmy więcej szczęścia w tych meczach. Tak jak mówiłem, kolejne spotkania będą zupełnie inne.

Zajęliście pierwsze miejsce po tej rundzie, ale najważniejsze spotkania i tak dopiero przed wami.

– Ten regulamin z naszej perspektywy jest fajny. Nie mówię absolutnie o tych zespołach, które grają w pucharach, bo one mają źle ułożony ten terminarz i grają w tej chwili masę niepotrzebnych spotkań. Nam tak naprawdę, w tej grupie drużyn 7-10 zależy, żeby grać jak najwięcej. Jesteśmy głodni tej gry. Poziom jest w miarę wyrównany, bo wystarczy spojrzeć na rezultaty ostatnich spotkań. Pod tym względem wszystko jest w porządku. Nie mogę natomiast w dalszym ciągu zrozumieć, dlaczego po tym ostatnim meczu ci, którzy są na siódmej i ósmej pozycji, nie są bezpieczni. Hipotetycznie, do dnia dzisiejszego mogliśmy przegrać wszystkie dwadzieścia cztery spotkanie, zająć dziesiąte miejsce, trafić na siódmego, wygrać trzy mecze i utrzymać się w lidze. To jest dla mnie dziwne. Uważam, że po tej drugiej rundzie, siódma i ósma drużyna powinny zostać w lidze, a dziewiąta i dziesiąta grać baraże. Nie jest tak, dla wszystkich regulamin był jednakowy, w związku z tym musimy się do niego dostosować.

* rozmawiała Martyna Ostrowska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved