Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jarosław Antonow następcą Gajicia w Uralu Ufa

Jarosław Antonow następcą Gajicia w Uralu Ufa

fot. archiwum

Zoran Gajić, pełniący od 2009 roku funkcję trenera ekipy Uralu Ufa, został zwolniony z posady. Zarząd klubu, który obecnie negocjuje z Serbem warunki rozwiązania kontraktu, wybrał jednakże już na jego następcę Jarosława Antonowa.

Zoran Gajić, przed objęciem stanowiska szkoleniowca Uralu Ufa, pełnił rolę trenera reprezentacji Jugosławii, z którą zdobył złoto na igrzyskach w Sydney w 2000 roku oraz rok później na mistrzostwach Europy, rozgrywanych w Ostrawie. W latach późniejszych pracował także jako szkoleniowiec reprezentacji Rosji czy Iskry Odińcowo. W sezonie 2009/2010, prowadzony przez niego Ural, uplasował się na 9. pozycji w tabeli, w tym roku ekipa z Ufy zajmuje ostatnie, 12. miejsce, co jest przyczyną zwolnienia.

Następca Gajicia, Jarosław Antonow, w latach 2004-2009 pracował w drużynie Dynamo Moskwa zaś w sezonie 2009/2010 pełnił funkcję asystenta Daniele Bagnoliego w reprezentacji Rosji oraz szkoleniowca Jantaru Kaliningrad. Jako zawodnik, Antonow, w kadrze Sbornej, zdobył srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Seulu, dwukrotnie złoto mistrzostw Europy, srebro oraz brąz na mistrzostwach świata oraz w Pucharze Świata a także dwukrotnie stawał na najwższym stopniu podium rozgrywek Ligi Światowej. Wraz ze swoją drużyną klubową natomiast sześciokrotnie zajmował pierwsze oraz dwukrotnie drugie i trzecie miejsce na podium mistrzostwa ZSRR. Pięciokrotnie także triumfował w walce o Puchar Europy.


Jakie są twoje pierwsze wrażenia po przybyciu do Ufy?Jarosław Antonow: Odbyliśmy dotychczas tylko jeden trening na sali gimnastycznej, podczas którego pracowaliśmy nad indywidualną techniką zawodników. Tak naprawdę dopiero po kilku dniach dowiem się w jakim stanie, w jakiej formie są siatkarze. Póki co jestem jednak zadowolony, że wszyscy mają ogromne chęci do pracy, także nikomu nie mogę zarzucić, że się nie stara czy nie przejawia zainteresowania treningiem.

Jakie zadania przedstawił przed tobą klub?

– Wszyscy chcemy zająć jak najwyższe miejsce w tabeli. Ja uważam, że aby tego dokonać, musimy przyjąć metodę małych kroków. Na początek czeka nas potyczka z drużyną z Surgutu, którą chcemy wygrać. Później zmierzymy się z Dynamo, później kolejny zespół…

źródło: inf. własna, volleyufa.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved