Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Osłabiona Gedania urwała punkt krakowiankom

I liga K: Osłabiona Gedania urwała punkt krakowiankom

fot. archiwum

Ostatni mecz rundy zasadniczej dla Gedanii i krakowskiego AZS-u zakończył się podziałem punktów. Wywiezienie punktu z Małopolski podopieczne Pawła Kramka mogą bez obaw uznać za spory sukces, bowiem musiały grać w sześcioosobowym składzie.

Osłabienie gedanistek wynikało z odbywającymi się równolegle meczami juniorek. W związku z tym Paweł Kramek do Krakowa mógł zabrać ze sobą zaledwie… sześć siatkarek. – To było trudne zadanie. Graliśmy bez libero, bo ona grała na przyjęciu, nominalna przyjmująca grała na środku, więc nie pozostało nam nic innego jak podjąć ryzyko na zagrywce i w ataku. Po części się to udało, także jestem zadowolony z tego spotkania – przyznał po spotkaniu szkoleniowiec z Pomorza.

Pomimo eksperymentalnego zestawienia ekipie z Żukowa udało się doprowadzić do tie-breaka. Początek spotkania należał bowiem do drużyny gospodarzy, która prowadziła po dwóch setach. Wraz z rozpoczęciem trzeciej partii sytuacja na boisku odmieniła się na korzyść przyjezdnych, które nie wykorzystały swojej szansy w drugiej partii. – Po raz kolejny w naszym wykonaniu powtórzył się ten sam scenariusz, wygrywamy dwa sety w dobrym stylu i nagle w trzecim robimy wręcz sztubackie błędy. Jest to niepokojące, bo elementy, które powinny funkcjonować, nagle nie wiedzieć dlaczego przestają to robić – przyznał szkoleniowiec Elitesek, Tomasz Klocek. – Zabrakło bezbłędnej gry na zagrywce, to się przełożyło na bojaźliwą grę w przyjęciu i ataku. Gedania bardzo ładnie ustawiła się na nas blokiem, a jeżeli nie udawało im się zablokować, grały wyblokiem. Mamy nad czym pracować, zespoły nas znają, wiedzą, jak ustawić się w obronie – ocenił przyczyny porażki w trzecim i czwartym secie trener krakowianek. Jego podopieczne w tie-breaku zapewniły sobie dwa oczka, które jednak nie wystarczyły na wyprzedzenie w tabeli siatkarek z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Eliteski Skawa AZS UEK Kraków – Gedania Żukowo 3:2
(25:17, 25:23, 23:25, 23:25, 15:13)Zobacz również:
Wyniki 22. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna, kiks.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved