Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Artur Augustyn wznowił treningi po czterech miesiącach przerwy

Artur Augustyn wznowił treningi po czterech miesiącach przerwy

fot. archiwum

Artur Augustyn nie tak dawno dowiedział się, że jest chory na raka, mimo to nie poddał się i możliwe, że już 12. marca zagra w meczu ligowym z EnBW TV Rottenburg. Polak pokazał wszystkim, że z rakiem można walczyć...

Artur Augustyn nie tak dawno dowiedział się, że jest chory na raka. Jednak dzięki poddaniu się chemioterapii miał szansę wygrać z tą chorobą.  Polak rozgrywki ligowe rozpoczął kapitalnie, przez kilka tygodni był jednym z lepszych zawodników CV Mitteldeutschland. Siatkarze z Bad Durrenberg wygrali chociażby z evivo Duren, co ciekawe w tym spotkaniu Artur zdobył 19 punktów! Niestety wykrycie choroby spowodowało, że Mistrz Świata Juniorów z 2003 roku nie mógł już grać w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi, ponieważ musiał rozpocząć chemioterapię. Jednak nawet w tak trudnym momencie, z pewnością najtrudniejszym w życiu, wierzył, że wszystko będzie dobrze i jeszcze w play-offach zagra ze swoją drużyną o czołowe miejsca w tegorocznych rozgrywkach.

Na pewno się nie poddam i będę walczył do samego końca. Lekarze dają mi 90% szans, że powrócę na boisko. Celem do którego zmierzam jest zagranie w tym sezonie w play-offach z moją drużyną. Myślę, że jest to możliwe, ponieważ powiedziałem sobie, że nie podam ręki tej chorobie – mówił Augustyn gdy dowiedział się o chorobie.

Minęły nieco ponad 4 miesiące od tej wiadomości, a Artur być może 12 marca zagra w meczu ligowym z EnBW TV Rotteburg! Jak to jest możliwe? Po prostu 28-letni siatkarz pokazał, że z chorobą trzeba walczyć i nigdy nie można się poddać… Polak apeluje do wszystkich chorych na raka, aby się nie poddawali, ponieważ 60% szans wyleczenia tej choroby to niepoddawanie się, ciągła walka i nadzieja. – Teraz mam krótką przerwę w treningach, ale ostatnio trenowałem przez tydzień z moją drużyną. Wczoraj zagraliśmy sparing z VC Gothą (wygrany przez CV Mitteldeutschland 4:1 przy. red.). Zagrałem dwa sety, czuję się naprawdę dobrze. Może brakuje jeszcze ćwiczeń na siłowni, ale tak jest w porządku – kontynuuje Artur Augustyn.28-letni zawodnik CV Mitteldeutschland 13 kwietnia wykona rezonans magnetyczny, który pokaże czy jest zdrowy lub też musi się poddać operacji, która zaplanowana jest już na 14 kwietnia.

źródło: arturaugustyn.ubf.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved