Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Fart zwyciężył w Olsztynie i wygrał grupę 7-10

PlusLiga: Fart zwyciężył w Olsztynie i wygrał grupę 7-10

Siatkarze Farta pokonali w ostatnim meczu o miejsca 7-10 AZS UWM Olsztyn na wyjeździe. Kielczanie zajęli pierwsze miejsce w tej grupie i w play-out zmierzą się... właśnie z olsztynianami. Druga parę utworzą zespoły Jastrzębskiego Węgla oraz Pamapolu Wieluń.

Pierwszego seta rozpoczął udany atak Ludovica Castarda. Nieskuteczne ataki ze strony gospodarzy oraz dotknięcie siatki wyprowadziły kielczan na prowadzenie 5:2. Skuteczne zbicie Sławomira Jungiewicza z prawego skrzydła dało gościom dość wysokie prowadzenie na początku pierwszej partii – 7:3. Po przerwie technicznej skutecznymi atakami ze środka popisał się Piotr Hain, czego wynikiem było zniwelowanie przewagi przyjezdnych (8:10). Mimo to kielczanie ponownie odskoczyli rywalom, najpierw na 14:9 po podwójnym odbiciu Kerta Toobala, później po dwóch błędach dotknięcia siatki przez olsztynian wyszli na prowadzenie 16:10. Gospodarze nie kończyli ataków czego wynikiem były skuteczne kontry Farta. Po ataku Roberta Szczerbaniuka przewaga gości wzrosła do pięciu punktów – 19:14. Końcówka seta należała również do kielczan. Atak ze środka drugiej linii zakończony punktem przez Xaviera Kapfera dał pierwszego setbola – 17:24. Po chwili Samuel Tuia nie przyjął zagrywki i goście wygrali pierwszą odsłonę 17:25.

Druga partia to gra punkt za punkt do stanu 3:3. Błędy po stronie gości oraz skuteczny atak Pawła Siezieniewskiego z lewego strony dał prowadzenie gospodarzom na pierwszej przerwie technicznej (8:5). Po przerwie sytuacja na boisku diametralnie się zmieniła, nieudany atak Marcela Gromadowskiego i skuteczna gra Sławomira Jungiewicza doprowadziły do stanu po 10 w drugim secie. Na drugą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem po skutecznym pojedynczym bloku Dawida Guni schodzili gospodarze. Kolejne trzy punkty po przerwie również należały do tego zawodnika. Czas wzięty przez trenera gości nie zdał się na nic, do stanu 21:18 gospodarze utrzymywali kilkupunktową przewagę. Niekończone ataki ze strony AZS-u doprowadziły do wyrównanej końcówki. Na prowadzenie 23:21 gospodarzy wyprowadził atakiem ze środka Piotr Hain. Kielczanie walczyli do końca, jednak to skuteczny atak Dawida Guni zakończył tę partię wynikiem 25:23 dla Indykpolu.

Set trzeci rozpoczął się udanie dla gospodarzy. Skuteczna gra Pawła Siezieniewskiego dała minimalne prowadzenie Indykpolu (4:2). Atak Wojciecha Winnika i blok Kerta Toobala wyprowadził olsztynian na prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Goście nie zamierzali jednak tak szybko składać broni. Blok na Pawle Siezieniewskim, autowe ataki Wojciecha Winnika i ku zdziwieniu kibiców na tablicy widniał wynik 10:8 dla kielczan. W dalszej części seta oba zespoły bez większych problemów kończyły swoje akcje. Atak po bloku Sławomira Jungiewicza i dwa oczka przewagi na drugiej przerwie technicznej mieli przyjezdni (16:14). Do stanu 20:18 utrzymywały się dwa punkty przewagi Farta. As Jungiewicza, który niezwykle skutecznie grał w tym spotkaniu dał prowadzenie kielczanom 22:18. Ta przewaga utrzymała się do końca tej odsłony, udanym atakiem seta zakończył Ludovic Castard i tym samym goście wyszli na prowadzenie 2:1.

Czarta partia to znów popis gry atakującego Farta. Kielczanie dość szybko potrafili uzyskać kilkupunktową przewagę. Skuteczny blok i kolejny atak Jungiewicza wyprowadził gości na prowadzenie 8:4. Gospodarze nie zamierzali się jednak poddać. Ataki Piotra Haina i Samuela Tui dały prowadzenie olsztynianom. Na drugą przerwę techniczną gospodarze schodzili z jednopunktową przewagą. Blok na Pawle Siezieniewskim oraz as serwisowy Adama Kamińskiego spowodowały, że na tablicy wyników pojawił się remis (20:20). Gospodarze po nieudanym ataku Farta wyszli już na prowadzenie 23:21. Nie starczyło to jednak na wygranie tego seta. Gra na przewagi trwała do stanu 25:25. Ostatni punkt w tym meczu należał do Ludovica Castarda, który skutecznym zbiciem z lewego skrzydła zakończył tę partię jak i całe spotkanie.