Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Hain: Zadecydowała dyspozycja dnia

Piotr Hain: Zadecydowała dyspozycja dnia

fot. archiwum

Nie udało się siatkarzom z Olsztyna poprawić bilansu w meczach z drużyną z Kielc. Obie ekipy spotkają się w kolejnej rundzie, walcząc w play-out o utrzymanie w PlusLidze. - Faza play-out będzie rządziła się swoimi prawami - mówi środkowy akademików, Piotr Hain.

Jaką dostrzegasz główną przyczynę dzisiejszej porażki?

Piotr Hain:Według mnie Fart zagrał dzisiaj nie najgorzej, szczególnie na zagrywce. Odrzucili nas tym samym od siatki i właśnie tym utrudnili nam grę. Zadecydowała dzisiaj chyba też dyspozycja dnia, bo jednak znamy się już na tyle dobrze, że nie zaskoczyli nas niczym, żadnymi swoimi zagraniami, bo byliśmy przygotowani na to, co mogą zaprezentować. Zadecydowała dyspozycja dnia i w tym upatrywałbym głównej przyczyny naszej porażki.

To czwarty mecz i trzecia porażka z drużyną z Kielc. Przed wami trzy najważniejsze spotkania również z tą drużyną, uda wam się w końcu znaleźć jakiś sposób na Farta?Czy znajdziemy sposób na Farta? Umówmy się, graliśmy już ze sobą tyle spotkań, że wszystkie te drużyny znają się jak łyse konie i niczym nowym już siebie nie zaskoczymy. Teraz najważniejsza będzie egzekucja tej taktyki, którą będziemy ustalali na mecz. Myślę, że zdecydowanie ta i mecze będą bardzo ciężkie gatunkowo, bo walczy się przecież o utrzymanie. Wiadomo, że te spotkania będą równie istotne, jak walka o medale, bo jednak wszyscy chcą w tej lidze zostać. Wydaje mi się, że ważna będzie teraz dyspozycja dnia. A jeżeli chodzi o jakieś zaskoczenie taktyką, to myślę, że nie będzie miało ono miejsca. Znamy się już na tyle dobrze, że wiemy, czego się spodziewać po każdym przeciwniku.

Widać, że są jakieś kłopoty na środku siatki. Kert Toobal rozgrywa bardzo wysokie piłki i chyba nie do końca się ta współpraca układa. To też jeden z elementów, nad którym chyba popracujecie?

Na pewno tak. Umówmy się, że wina leży pośrodku. Nie jest tak, że my, środkowi jesteśmy świetni i chodzimy w rewelacyjne tempo. Kert nam rzucał piłki i powiedzmy, że jakoś się tam nie spotykaliśmy. Często my byliśmy spóźnieni, czasami piłka mogła być troszkę niedokładna, ale każdy popełnia błędy. Tak jak mówię, docieramy to cały czas i myślę, że będzie to wyglądało coraz lepiej i na play-out będzie już ta optymalna dyspozycja na środku siatki.

Rozwiązanie kontraktu Vladimira Cedića pozwoliła ci na stałe wejść do pierwszej szóstki i już od początku zbierałeś pochlebne opinie.

Staram się robić to, co umiem najlepiej, a niech ocenią to inni ludzie, którzy patrzą na to z boku, jakim jestem siatkarzem i jak zachowuję się na boisku. Prawda, że to, iż nie ma już z nami Władka, otworzyło mi trochę furtkę, powiedzmy, tylną furtkę. Władek był środkowym bardziej doświadczonym, ogranym. Jest lepszym zawodnikiem i szkoda, że już go z nami nie ma, bo wniósłby do tego zespołu jakiejś odmiany. Niemniej jednak cieszę się z tego, że mam szansę grać, wącham to boisko i że jakoś to wygląda, a nie tylko przeszkadzam. Po prostu staram się robić swoją robotę.

Olsztyn to był dla ciebie dobry wybór?

Bardzo dobry wybór, jestem z niego naprawdę zadowolony. Ludzie, z którymi tutaj pracuję, kibice, cała otoczka wokół siatkówki w Olsztynie bardzo mi się podoba. Wszystko jest super i naprawdę nie żałuję swojej decyzji i jakby źle nie było, nie będę jej żałował. Jest super i mam nadzieję, że zostanę tutaj na dłużej. Nie ma nic lepszego dla młodego zawodnika niż grać, trenować i obcować z zawodnikami, którzy są lepsi od ciebie i bardziej doświadczeni. Wtedy ten progres jest zdecydowanie szybszy i tutaj też na pewno tak jest. Mamy siatkarzy, których naprawdę nie trzeba nikomu przedstawiać. Pod każdym względem możemy się od nich czegoś nauczyć, nie tylko rzeczy stricte siatkarskich, ale też podejścia do treningu, zaangażowania i „prowadzenia się” po treningu. Jest to dla nas duży poligon doświadczalny. Pod tym względem AZS Olsztyn to bardzo dobry wybór.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved