Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kontuzja Miguela Falaski: Jest lepiej niż wyglądało

Kontuzja Miguela Falaski: Jest lepiej niż wyglądało

fot. archiwum

- Kontuzja Miguela Falaski jest mniej poważna, niż wyglądało to po meczu - mówi Tomasz Kuciapiński, fizjoterapeuta PGE Skry. Ale i tak występ rozgrywającego w rewanżowym meczu z Zenitem stoi pod znakiem zapytania, czytamy w serwisie sport.pl.

Przypomnijmy: w trzecim secie środowego pojedynku Miguel Falasca, biegnąc do piłki, potknął się i wpadł na Daniela Plińskiego. Dotrwał na boisku do końca spotkania, choć w tie-breaku wyraźnie już utykał. Po prześwietleniu okazało się, że hiszpański rozgrywający PGE Skry złamał sobie duży palec u nogi. A już 9 marca drużynę czeka rewanż z Zenitem Kazań.

Tomasz Kuciapiński opowiada, że uraz, jakiego doznał Falasca, jest bardzo bolesny. – Grał na dużej adrenalinie, więc wytrzymał do końca meczu. Palec najbardziej obciążony był przy zagrywkach z wyskoku – dodaje. Dlatego gracz PGE Skry w piątej partii zaczął serwować, nie odrywając się od boiska.

Trener Jacek Nawrocki w czwartek martwił się, że w najważniejszym spotkaniu będzie musiał zmienić rozgrywającego. – Na razie Miguel ma duży obrzęk, ale już wiemy, że kontuzja nie jest tak poważna, jak się wydawało – uspokaja Kuciapiński. – Nie pękła kość długa, ale inna. Przez najbliższe trzy dni nie będzie uczestniczył w treningach, będziemy leczyć go polem magnetycznym.Według fizjoterapeuty z bełchatowskiego klubu takie uraz leczy się trzy, cztery tygodnie. Wszystko wskazuje jednak, że Hiszpan poleci w poniedziałek z zespołem do Kazania. Tam palec zostanie usztywniony i siatkarz spróbuje normalnie poćwiczyć. Czy jednak będzie w stanie w środę wyjść na boisko? – Wszystko zależy od jego wytrzymałości na ból – uważa Kuciapiński. – Na pewno nikt go nie będzie namawiał do gry.

*Więcej przeczytasz w Gazecie Wyborczej Łódź i na www.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved