Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: W Olsztynie mecz o… honor?

PlusLiga: W Olsztynie mecz o… honor?

fot. archiwum

Na dzień przed ostatnim meczem drugiej fazy zasadniczej PlusLigi o miejsca 7 -10 nadal nie wiadomo kto i z kim zagra w dalszym etapie rozgrywek. Sobotni pojedynek Indykpolu AZS Olsztyn z Fartem Kielce rozwieje wszelkie wątpliwości.

Okupujący od dłuższego czasu dno tabeli AZS już przed tygodniem, mimo bardzo zaciętego boju z Pamapolem, który, tradycyjnie już chyba, zakończył się wygraną wielunian po tie-breaku, stracił ostatnią szansę awansu w ligowej tabeli. Zagadką pozostaje jednak nadal z kim zmierzą się podopieczni Georghe Cretu w fazie play-out. Dużo zależy tu od dzisiejszego meczu pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Pamapolem Wieluń. Jeśli gospodarzom z Jastrzębia nie uda się zdobyć trzech punktów, Fart będzie mógł podejść do spotkania z Olsztynem spokojny o lokatę w tabeli. W innym wypadku będzie musiał walczyć o utrzymanie pierwszego miejsca. Zawodnicy obydwu zainteresowanych klubów deklarują jednak, że nie będą kalkulować – chcą zagrać dobre spotkanie i wygrać niezależnie od okoliczności. To bardzo dobry prognostyk przed ostatnią kolejką poprzedzającą play – outy.

Sytuacja Indykpolu AZS Olsztyn nie napawa optymizmem. Po przegranej w sobotnim meczu z Pamapolem Wieluń akademicy z Fartem będą walczyć już tylko o honor. Przed trenerem gospodarzy stoi na pewno ogromny dylemat. Z jednej strony może on dać wolne podstawowym zawodnikom, by przygotowali się i odpoczęli przed następną fazą rozgrywek, z drugiej natomiast, zwycięstwo mogłoby tchnąć w olsztynian ducha walki i znacznie podbudować przed czekającymi ich meczami. Miałoby ono tym większe znaczenie, jeśli AZS-owi przyszłoby zmierzyć się wkrótce ponownie z zespołem z Kielc, na co dużo wskazuje. Aspekt psychologiczny nakazywałby więc zaciętą, zdecydowaną walkę o każdą piłkę. – Jestem pewny, że mecz z Kielcami, to nie będzie spotkanie, które trzeba będzie tylko rozegrać by było to za nami. Wydaje mi się, że podejdziemy do tego zmobilizowani, bo nie wiadomo, czy się z Kielcami nie spotkamy później – deklarował po meczu z Pamapolem środkowy olsztynian Piotr Hain. Potwierdza to niejako, że zespół ze stolicy Warmii nie zamierza odpuścić. Miejmy nadzieję, że deklaracje znajdą pokrycie w postaci gry na wysokim poziomie i z pełną mobilizacją.

Fart Kielce, po ostatnim zwycięstwie z Jastrzębskim Węglem, awansował na pierwsze miejsce w tabeli zespołów 7 – 10. Wielu twierdzi, że Jastrzębie, spokojne o ligowy byt, odpuściło mecz, skupiając się na europejskich pucharach. Miejmy nadzieję, że drużyna ze Śląska odpuściła sobie kalkulacje a wynik meczu był odzwierciedleniem ich słabszej w tym dniu formy. W innym wypadku rzucałoby to cień na nowy, testowany w tym roku system rozgrywek. Po meczu odważnie sytuację tę skomentował atakujący kielczan, Sławomir Jungiewicz . – Tak naprawdę to play-out będzie najważniejszy. Teraz, że tak powiem, gra się o nic. Czy Fart wyjdzie więc na parkiet hali Urania w pełni zmoblizowany, czy potraktuje spotkanie jak zwykły sparing? – W Olsztynie będziemy walczyć o trzy „oczka" – to nam pomoże w przyszłości – rozwiewa wątpliwościi Jungiewicz. Jeżeli Jastrzębianom uda się zwyciężyć z Pamapolem, popularni Farciarze będą mieli nóż na gardle. Poza tym, jeżeli podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza chcą zakończyć sezon na jak najwyższej pozycji, muszą wygrywać, niezależnie z kim i nie bawiąc się w zbyteczne kalkulacje. Historia pokazała bowiem już wielokrotnie, że taka postawa może być zgubna. Miejmy więc nadzieję, że żaden z zespołów nie złoży broni i na zakończenie kolejnego etapu rozgrywek będziemy świadkami naprawdę dobrego spotkania. O wyrównanych szansach obu zespołów niech świadczy również fakt, że Unibet wycenia szanse drużyn na dość podobnym poziomie – 1,72 na zwycięstwo akademików i 2,00 dla Farta Kielce.Początek meczu w sobotę o godz. 17:00 w hali Urania w Olsztynie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved