Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > A. Atanasijević: Chciałbym być tak dobry, jak Miljković

A. Atanasijević: Chciałbym być tak dobry, jak Miljković

fot. archiwum

Aleksandar Atanasijević, dwudziestolatek, w którym większość siatkarskich ekspertów widzi następcę samego Ivana Miljkovicia. Młody Serb w każdym międzynarodowym turnieju, zdobywając to tytuły MVP to nagrody dla najlepszego atakującego, potwierdza, że dzieje się tak nie bez przyczyny.

Jak oceniasz szanse Partizana na zdobycie tytułu mistrza Serbii?

Aleksandar Atanasijević: – Myślę, że w tym sezonie jesteśmy dużo silniejsi niż w poprzednim a przede wszystkim bogatsi w doświadczenie. Jednakże za wcześnie jeszcze na to, by mówić o finale ligi i tym, kto zwycięży. Wiem na pewno, że cały zespół da z siebie wszystko i zawalczy o jak najwyższe miejsce.

Jak układa ci się współpraca z trenerem Żarkovićem?– Trener Żarković jest wyjątkowy, buduje w drużynie świetną atmosferę, której inne kluby mogą nam pozazdrościć. Ma także świetny kontakt z graczami, co niewątpliwie przekłada się na nasze wyniki i pierwsze miejsce w tabeli.

Jakie są twoje oczekiwania względem udziału w mistrzostwach świata juniorów?

– Do mistrzostw jeszcze długa droga, najpierw musimy się do nich zakwalifikować, czego, mam nadzieję, uda się nam dokonać. Sądzę, że nasze pokolenie jest naprawdę zdolne, silne i ma wielkie serce do walki, co może nas zaprowadzić daleko. Najlepiej jednak, byśmy realizowali cele krok po kroku.

Nie przeszkadzają ci częste porównania do Ivana Miljkovića?

– Miljković jest najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji na świecie dlatego bardzo się cieszę, gdy słyszę, że ktoś mnie do niego porównuje. Chciałbym być choć w połowie tak dobrym atakującym jak on i wiem, że czeka mnie jeszcze mnóstwo pracy, by to osiągnąć.

Czy mimo wielu treningów, meczów udaje ci się znaleźć czas na spotkania z przyjaciółmi?

– Nie mam zbyt wiele wolnego czasu, jednakże każdą nadarzającą się chwilę, kiedy nie jestem zajęty trenowaniem bądź nauką, poświęcam swoim znajomym.

Do jakiej szkoły uczęszczasz?

– Zapisałem się na wydział prawa Unii i póki co radzę sobie tam naprawdę dobrze, ponieważ uważam, że szkoła, nauka jest ważniejsza od siatkówki. Także moi rodzice bardzo mi pomagają, wiedzą jak to jest dla mnie ważne i że tak naprawdę bez wiedzy wiele w życiu nie osiągnę.

źródło: inf. własna, odbojka24.rs

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved