Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Waldemar Kawka: Sądziliśmy, że bedzie łatwiej

Waldemar Kawka: Sądziliśmy, że bedzie łatwiej

fot. archiwum

- Chyba wszyscy sądziliśmy, że będzie łatwiej, a ASPTT pokazało, że jest naprawdę mocnym zespołem - przyznał po rewanżowym spotkaniu z Miluzą trener Waldemar Kawka. - To duży sukces być w półfinale Pucharu CEV - dodawała Joanna Staniucha-Szczurek.

Na pomeczowej konferencji prasowej powiedzieli:

Armelle Faesch (kapitan ASPTT Miluza): – Na samym początku chcę serdecznie pogratulować dziewczynom z Dąbrowy. Jesteśmy bardzo zawiedzione ponieważ, do wygrania tego meczu i doprowadzenia do złotego seta zabrakło nam bowiem bardzo niewiele. Pozytywem tego spotkania jest fakt, że poprawiłyśmy swoją grę w stosunku do pierwszej konfrontacji, która rozgrywana była w zeszłą środę na naszym terenie. W Miluzie przegrałyśmy sromotnie. Życzę dąbrowiankom szczęścia w półfinale.

Joanna Staniucha-Szczurek (kapitan Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza): – Nie ukrywam, że mecz był dla nas bardzo trudny, siatkarki z Miluzy pokazały naprawdę bardzo fajną siatkówkę – walczyły, były zdeterminowane, grały bardzo dobrze na zagrywce, więc na pewno grało nam się bardzo trudno. Cieszymy się z tego awansu, jest to duży sukces dla klubu być w półfinale Pucharu CEV.Magali Magail (trenerka ASPTT Miluza): – Również jestem bardzo zawiedziona takim wynikiem. W trzecim secie miałyśmy bowiem trzy piłki setowe, a w piątym dwie meczowe. Jednak myślę, że awans do półfinału przegrałyśmy w Miluzie, gdy zagrałyśmy chyba najgorszy mecz w sezonie.

Waldemar Kawka (trener Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza): – Oczywiście, chciałbym pogratulować drużynie z Miluzy postawy w spotkaniu, bo pokazała, że nie przypadkiem jest jedną z czołowych ekip we Francji i toczy wyrównane boje a RC Cannes. Przeciwko nam dziewczyny zagrały naprawdę świetnie, trudno było nam się odnaleźć w meczu. Chyba wszyscy sądziliśmy, że będzie łatwiej, a ASPTT pokazało, że jest naprawdę mocnym zespołem. Dla nas najważniejszym jest fakt, że awansowaliśmy do półfinału Pucharu CEV, co było naszym zadaniem. Dostarczyliśmy razem z francuską drużyną dużo emocji kibicom zgromadzonym w hali, bo lepiej zagrać taki mecz, a nie taki jaki miał miejsce w Miluzie. Uważam, że nam i ASPTT taka konfrontacja da więcej doświadczenia i materiałów do wyciągnięcia wniosków na przyszłość.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved