Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki Sokoła Mogilno zagrają o utrzymanie w II lidze

Siatkarki Sokoła Mogilno zagrają o utrzymanie w II lidze

fot. archiwum

W rozegranym awansem spotkaniu 22. kolejki rundy zasadniczej grupy pierwszej II ligi, siatkarki Zawiszy Sulechów pokonały 3:0 PTPS II Piła. Ten rezultat zapewnił im 6. miejsce po rundzie zasadniczej. Wynik z Sulechowa to zła wiadomość dla Sokoła Mogilno.

Podopieczne trenera Krzysztofa Petrowskiego, bez względu na wynik ostatniego meczu z Jokerem Świecie, zajmą po rundzie zasadniczej 7. miejsce. – Jeśli chodzi o rundę zasadniczą to mam mieszane uczucia – mówi trener mogilnianek. – Z jednej strony 28 punktów to dobry wynik – szczególnie w tak wyrównanej i dobrej grupie. Z drugiej jednak strony – 7. miejsce, które skazuje nas na grę w play-out. Naszym celem jest utrzymanie się w II lidze, ale droga do osiągnięcia tego jest jeszcze długa i niepewna.

Sokół Mogilno gra w tym sezonie bardzo nierówno. Mogilnianki potrafiły przegrać u siebie z Energetykiem Poznań i Zawiszą Sulechów po 0:3, aby wygrać z tymi zespołami w spotkaniach wyjazdowych. Są też jedyną drużyna, która przegrała z PTPS II Piła. – Najbardziej bolą porażki z Policami 2:3 – mając piłki meczowe, z Piłą 2:3 na wyjeździe oraz na inaugurację z Energetykiem w Mogilnie. Z drugiej strony były bardzo ważne zwycięstwa nad Zawiszą w Sulechowie, Piastem w Szczecinie czy odebranie punktów w Świeciu i Toruniu – wymienia szkoleniowiec Sokoła.

Aby zająć bezpieczne miejsce w lidze, mogilnianki będą musiały wygrać rywalizację z PTPS II Piła. – Na pewno zespół PTPS będzie dużo mocniejszy niż w rundzie zasadniczej i na pewno nie będą to łatwe mecze. Myślę jednak, ze jesteśmy w stanie powalczyć i postaramy się wyjść z tych pojedynków zwycięsko. Gdybym w to nie wierzył, nie pracowałbym z tą drużyną – twierdzi Petrowski. Specjalnych przygotowań jednak nie będzie. – Niestety nie jesteśmy w stanie mieć jakichś specjalnych przygotowań. Jest po prostu za mało czasu. Kończymy rundę zasadniczą i zaczynamy grę w play-out – dodaje.W mogileńskim środowisku głośno jest o zawirowaniach organizacyjnych wokół Sokoła. Od stycznia klub nie ma prezesa, cały zarząd również złożył rezygnacje, a podczas walnego zebrania w lutym nie udało się wybrać nowych władz. – Wydawało mi się, że brak prezesa nie będzie miał wpływu na wyniki drużyny. Ostatnio jednak widać, że atmosfera wokół klubu i drużyny stała się mocno napięta i ciężko w takich warunkach myśleć tylko o wynikach sportowych – komentuje zaistniałą sytuację Krzysztof Petrowski. – Nie wiadomo co się stanie z klubem i czy jest o co walczyć. Uważam, że to bardzo niepoważne, żeby w takim momencie, w trakcie rozgrywek, gdy drużynie dobrze szło, robić takie zamieszanie i podkładać bele pod nogi. Widać, że paru osobom po prostu zależy, żeby zniszczyć naszą dotychczasową pracę i w pewnym sensie zaczynają tryumfować… To jest najsmutniejsze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved