Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Sebastian Świderski: To historyczne wydarzenie dla polskiej siatkówki

Sebastian Świderski: To historyczne wydarzenie dla polskiej siatkówki

fot. archiwum

W Kędzierzynie-Koźlu nie kryją radości z racji awansu do finału Pucharu CEV. - Zdobywałem z drużyną brązowe medale Pucharu CEV i Ligi Mistrzów, ale nigdy nie byłem w wielkim finale europejskich pucharów - mówi Sebastian Świderski.

W niedzielę, po zwycięstwie nad mistrzami Bułgarii, ożyły wspomnienia z pięknych czasów ówczesnego Mostostalu?

Sebastian Świderski:Zrobiło się bardzo przyjemnie. Zdobywałem z drużyną brązowe medale Pucharu CEV i Ligi Mistrzów, ale nigdy nie byłem w wielkim finale europejskich pucharów. Zresztą żaden z chłopaków z drużyny nie grał o takie trofeum. To historyczne wydarzenie dla polskiej siatkówki, wielka sprawa dla klubu i Kędzierzyna-Koźla. Stosunkowo małe miasto ma u siebie wielki finał.

Do Treviso na pierwszy finałowy mecz z Sisleyem pan pojedzie?Nie wiem, czy sportowo będę przygotowany na to, by znaleźć się w meczowej dwunastce, ale chciałbym bardzo jechać do Włoch. Jeśli nie uczestniczyć w meczu, to wspierać zespół. Poza tym dla mnie to byłaby też podróż sentymentalna, bo przecież ostatnie siedem lat spędziłem w tym kraju.

* więcej w serwisie mmkkozle.pl

źródło: mmkkozle.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved